ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون استاندار همدان: با وجود کاهش درآمد دولت شاهد رشد اقتصادی هستیم

محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در نشست اعضای کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان یادآوری کرد: خروجی درآمد دولت از سال 90 تا 93 ، منفی پنج درصدی رشد اقتصادی و منفی 11 درصدی رشد سرمایه گذاری بود.
وی اضافه کرد: ولی دولت یازدهم با 25 درصد این میزان درآمد، به رشد اقتصادی 6 درصدی و کاهش تورم به نرخ تک رقمی دست یافت.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان افزود: دولت تدبیر و امید سخت ترین شرایط اقتصادی را سال گذشته پشت سر گذاشت با این وجود مردم می دانستند که دولت در تگنا قرار دارد.
الهی تبار تقویت سازمانهای مردم نهاد را امری ضروری برشمرد و گفت: سازمانهای مردم نهاد رقیب نیستند بلکه رفیق دولت بوده و قصد کمک رسانی دارند.
معاون استاندار همدان اظهار کرد: باید نگاه امنیتی و سیاسی از تشکلهای مردم نهاد برداشته شود همچنین فعالان در سمن ها باید از اینگونه فضاها دوری کنند.
الهی تبار بیان کرد: پیش نویس لایحه دولت در زمینه فعالیت سازمانهای مردم نهاد به مجلس ارسال شده است و فضای فعالیت سمن ها توسط وزارت کشور تسهیل شده است.
وی یادآوری کرد: مطالعات اجتماعی از سال 84 در دولت های نهم و دهم تعطیل شد و فعالیت شورای اجتماعی کشور متوقف شده بود.
وی افزود: دولت یازدهم با استفاده از توان و تفکر 80 اندیشمند و صاحب نظر شاخص حوزه و دانشگاه با دیدگاه های سیاسی مختلف اقدام به رصد و بررسی فعالیتهای شاخص اجتماعی کرد.
معاون استاندار همدان گفت: با توجه به تاکید رهبری فرزانه انقلاب به تقویت سرمایه های اجتماعی در عرصه ملی باید دستگاه های مسئول نسبت به عملکردشان پاسخگو باشند.
وی با ذکر اینکه آسیبهای اجتماعی را یک شبه و دستوری نمی توان رفع کرد بیان کرد: باید مهارت های زندگی را از سنین پایه به کودکان آموخت تا جرات نه گفتن داشته باشند.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X