ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیمه خدمات دندانپزشکی دانش آموزان

رئیس اداره امور دندان‌پزشکی وزارت بهداشت در مورد گران بودن هزینه های خدمات دننداپزشکی از پوشش بیمه تکمیلی برای خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت برای افراد زیر ۱۸ سال خبر داد.

زهرا تالانی در خبرآنلاین نوشت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت و کاهش هزینه ها، وزارت بهداشت اعلام کرد که یکی از بسته های این طرح در بخش دندان پزشکی اجرا می شود چون هزینه ها بالا است و تحت پوشش بیمه درمانی نیست. از این رو فاز نخست طرح تحول سلامت دهان که شامل خدمات پیشگیری از آسیبهای دندانی در بین دانش آموزان بود کلید زده شد.

رضا حسین پور، رئیس اداره امور دندان‌پزشکی وزارت بهداشت در مورد برنامه های وزارت بهداشت در بخش دندانپزشکی و طرح تحول سلامت گفت: در گام نخست طرح تحول سلامت دهان تعاریف یا کدینگ خدمات مشخص شد. به عبارت بهتر خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کشور با کدهای بین المللی و استاندارد، صاحب شناسنامه شدند. در گام دوم استاندارد سازی خدمات آغاز و در حال تکمیل است که پس از نهایی شدن اعتبار بخشی مراکز دندانپزشکی صورت خواهد گرفت .

او همچنین از پوشش بیمه تکمیلی برای خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت برای افراد زیر ۱۸ سال خبر داد و گفت: با بیمه مر کزی در این زمینه مکاتبه شده و تعامل مطلوبی صورت گرفته است و امیدواریم به زودی نهایی شود.

او از ساماندهی بازار نیز اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰ درصد بازار دندانپزشکی در اختیار ارائه کنندگان و خریداران انبوه است و تعامل با بیمه های پایه و تکمیلی، بانک ها، شهرداری ها، نفت و غیره نقش مهمی در ساماندهی بازار خواهد داشت.

او افزود: در نهایت امسال نظارت موثر بر مراکز ارائه کننده خدمات دندانپزشکی را هم مد نظر داریم که از خودارزشیابی مراکز شروع می شود و پس از تطبیق با الگوی استاندارد توسط خود مراکز، نظارت رقم خواهد خورد. در مجموع امیدواریم امسال سال خوبی برای حوزه دندانپزشکی باشد.

مشکلات مردم در بخش هزینه ها و درمان دندانپزشکی سبب شد تا از رضا حسین پور، متخصص بیماری های دهان و رئیس اداره امور دندان‌پزشکی وزارت بهداشت و اردوان اعتمادی دندانپزشک، جراح لثه و ایمپلنت ، استاد یار دانشگاه آزاد و عضو شورای پژوهشی لیزر در دانشگاه تهران دعوت کردیم تا پاسخگوی سوالات کاربران باشند:

ایمپلنت
اعتمادی در تعریف ایمپلنت و تفاوت آن با دندان مصنوعی گفت: ایمپلنت یک جسم مصنوعی از جنس مصنوعی تایتانیوم است که درون استخوان دندان فک کار گذاشته می شود و بعد از یک مدتی با استخوان یکی می شود و می تواند نیروهای جدید را تحمل کند. اکنون ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته است چون مانند دندان های متحرک دستنوها ثابت یست و توزیع دندان ها روی دندان های مجاور نیست. دندان های بریچ احتمال پوسیدگی در دندانهای مجاور را به وجود می آورد اما ایمپلنت این مشکلات را ندارد.

او گفت: متاسفانه یکسری تبلیغات غیراصولی و غیرعلمی انجام می شود که بیماران برای درمان ایمپلنت گیج می شوند و نمی دانند چکار باید کنند که باید در این زمینه اظلاع رسانی شود و با متخلفان برخورد شود.

در ادامه حسین پور گفت: البته ایمپلنت هیچوقت بهتر از دندان طبیعی نیست و متاسفانه برخی از مردم مایلند تا دندان های آسیب دیده را بکشند و ایمپلنت کنند که این تصور اشتباه است. بنابراین اگر تحت هیچ شرائطی امکان درمان ریشه، روکش و بازسازی دندان فراهم نبود در آن صورت، ایمپلنت جایگزین مناسبی خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X