ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جابری انصاری: پایان بخش بحران سوریه مراجعه به آرای مردم این کشوراست

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین جابری انصاری عصر شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین که در دفتر حزب الله لبنان در تهران برگزار شد گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران سوریه بر حل سیاسی این بحران تاکید کرده و بارها گفته است که مشکل سوریه راه حل نظامی ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص اعزام نیروهای برخی کشورها به سوریه گفت: تا هنگامی که این بحران در جریان است مداخله گسترده نیروها و جریان ها و کشورهای خارجی برخلاف اهداف و منافع ملت سوریه است.
سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به درخواست سوریه به کمک های مستشاری خود در سطوحی که درخواست می شود و مورد نیاز است به دولت سوریه ادامه خواهد داد.
جابری انصاری همچنین شهادت مصطفی بدرالدین فرمانده و مجاهد بزرگ جنبش مقاومت اسلامی را به ملت لبنان و خانواده شهید و حزب الله مقاوم تسلیت گفت و افزود: طبیعی است شهادت چنین رهبرانی خسارت است و مصیبتی برای خانواده و جنبش مقاومت اسلامی است اما سنت شهادت ، سنتی ثابت در جریان مقاومت است و مقاومت بدون ایثار و شهادت معنا پیدا نمی کند.
وی گفت: بنابراین، این شهادت ها امری طبیعی در مسیر مقاومت است و خون های ریخته شده بر زمین باعث رویش و استمرار مقاومت خواهد شد و خون های شهیدان همواره با برکت بوده است.
سخنگوی وزارت خارجه اضافه کرد: البته این حادثه تلخ که در سوریه اتفاق افتاده و متعاقب بررسی های انجام شده، توسط جریان های تکفیری بوده است، تلنگری است برای وجدان گروه هایی که خود را گروه های اسلامی می دانند و برای جریان های سیاسی که خود را مردمی می دانند.
وی یادآور شد: این گروه ها به جای اینکه توجه خود را به سمت معرکه اصلی که معرکه اشغال فلسطین و مبارزه و رویارویی با رژیم صهیونیستی است، متوجه کنند و به جای این که درگیری های فردی و رویارویی ها در داخل سوریه و کشورهای دیگر را به عنوان هم و غم خود قرار دهند، باید نوک پیکان مبارزه خود را اگر واقعا شعار مردمی و اسلامی بودن را به درستی می دهند، متوجه دشمن اصلی که رژیم صهیونیستی است بکنند.
جابری انصاری یادآور شد: حزب الله لبنان از ابتدای تاسیسش حرکت خود را متوجه آزادی فلسطین کرده است و آزادی فلسطین جزیی اساسی از حرکت اساسی این جنبش بوده است و ورود به مسایل دیگر به دلیل گسترش جریان های تروریستی و تهدیدات و خطراتی بوده که در سوریه به عنوان یک امر اضطراری اتفاق افتاده است.
وی گفت: امیدواریم که حوادث تلخ این گونه تلنگری بر وجدان کسانی باشد که ادعای اسلامی بودن و مردمی بودن دارند که به جای توجه به اهتمامات و امکانات خود در جنگ خونین داخلی که تنها برنده آن رژیم صهیونیستی است ، نوک پیکان توجه خود را به سمت خطر و دشمن اصلی متمرکز کنند تا مجددا شاهد تمرکز همه امکانات امت اسلامی در مسیر آزادی فلسطین و رویارویی با رژیم صهیونیستی باشیم.
سیام**6084**1058 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده