ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگرش بنیادی و ریشه ای در روابط عمومی بسیار مهم است

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر آذربایجانی ظهر شنبه در یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: امروزه از روابط عمومی به عنوان هنر هشتم و دستاورد قرن بیستم یاد می کنند و روابط عمومی از جمله نهادهای نوینی است كه در جهان كنونی جایگاهی ویژه دارد.

وی ادامه داد: روابط عمومی به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباطی بین حكومت، سازمان و مدیریت با مردم است و در فرآیند دسترسی مدیران به افكار عمومی و جریان آزاد اطلاعات و ارتباطات تحقق اصل پرسشگری و پاسخگویی و بسط فرهنگ نظارت مردم بر عملكرد دولتمردان و نهادهای اجرایی، مسئولیتی خطیر دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: نمی‌توان در عصر ارتباطات زیست و از نقش روابط عمومی در جامعه دستخوش تغییرات پرشتاب و درهم تنیده غافل ماند و عصر ارتباطات عصر شتابندگی زمان و بهم پیوستن شبكه‌های گوناگون حیات فردی جامعه است.

وی با بیان اینکه حیات حکومت‌ها و سازمان‌ها نیازمند درك نقش پدیده ها و نهادهایی است كه نقطه حساس آن افكار عمومی و نقش مردم است، گفت: روابط عمومی یك آیینه تمام‌نما است كه می‌تواند تمام مشكلات و معضلات، موقعیت‌ها و راه رسیدن به موفقیت‌ها را بدون بزرگ نمایی یا كوچك نمایی با مدیریت بر منابع انسانی و نه متملقانه بلكه شفاف در جهت رسیدن به چشم انداز‌ها و نیل به موفقیت‌های سازمان بیان کند.

آذربایجانی با تاکید بر اینکه روابط عمومی علاوه بر تاثیر پذیری تحولات زمان خویش می تواند خود به عنوان عامل موثر در فرآیند مداوم اصلاحات و تغییرات مثبت اجتماعی نقش آفرینی كند، اظهار کرد: در حقیقت روابط عمومی، هنر و علم اجتماعی است که درون و برون دستگاه را به هم پیوند می دهد.

وی ادامه داد: اگر نقش روابط عمومی را در ایجاد یا تقویت فرهنگ توسعه، بومی کردن سرمشق های توسعه، کشف و معرفی ظرفیت های جامعه، بازآفرینی فرهنگی، حفظ تعلق و پیوستگی بدانیم در این صورت باید بتواند از هر نوع گسستگی و ناپیوستگی جلوگیری کند و یا حداقل کاهش دهنده فاصله و شکاف میان جامعه و دستگاه ها و نهادها باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در صورتی که از منظر یك حكومت دینی و مردم سالاری دینی موضوع قدری متفاوت تر و از جایگاه والاتری برخوردار است، چرا که از نظر مردم‌سالاری دینی مردم در ارتباط با سازمان ها مشتری نیستند، رقیب نیستند، طرف معامله هم نیستند، بلكه مردم صاحب و مالك و متولی اصلی هستند و به عنوان سرمایه های اجتماعی سیستم ها نقش آفرینی می کنند و روابط عمومی ها محور و ستون حفظ این سرمایه های اجتماعی هستند.

وی اضافه کرد: در حقیقت روابط عمومی ها با كسب اعتماد متقابل بین مردم و مسئولین، جلب همكاری و مشاركت، نظارت همگانی، بازتاب شخصیت صحیح سازمانی، بازآموزی، بازسازی و فرهنگ ساختن سازمان با تحولات و تغییرات مستمر اجتماعی، تنظیم روابط سازمان با مردم به صورت ارتباطات دو سویه درون سازمانی و برون سازمانی رسالت خود را انجام می دهند و می توانند در ایجاد، حفظ و نگهداری سرمایه اجتماعی سازمانی و یا دستگاه ها نقش اساسی و محوری داشته باشند.

آذربایجانی تاکید کرد: امروزه نهادها و دستگاه ها با چالش های بسیار زیادی در مدل ارتباطی و روابط عمومی خود دست و پنجه نرم می کنند که ضرورت ایجاب می کند با تیزبینی و نگاه صحیح به موضوع  و کاهش آسیب های مترتب به وضعیت فعلی دستگاه ها و نهادها گام و جهش بلندی در افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مخاطبان دستگاهی صورت بپذیرد.

وی افزود: نهاد روابط عمومی برای اثر گذاری و ایفای نقش مؤثرتر نیازمند تغییر نگرش متناسب با نیاز های زمانه است و پذیرش مسئولیت در آن باید توأم با دلبستگی و عشق باشد که با همراهی عقل و اندیشه و برنامه ریزی و پیگیری به بار بنشیند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه نگرش بنیادی و ریشه ای در روابط عمومی بسیار مهم است و هدف های آینده در هر مقطع زمانی باید از پیش ترسیم شود، گفت: زیرا نگاهی که در روزمرگی اسیر شود گرفتار انجماد و ایستایی خواهد بود و عدم نگاه صحیح به روابط عمومی به معنای نادیده گرفتن حجم وسیعی از مخاطبان و اهمیت ندادن به پاسخگویی و همچنین عدم اعتقاد به کار گروهی و مشارکتی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده