ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت آگاهی کارآفرینان از تفاوت‌های ساختاری جامعه با دنیای بیرونی

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مرندی ظهر شنبه در سمینار آموزشی فرصت های فن‌آفرینی در سطح بین‌المللی که از برنامه‌های دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی است،  اظهار داشت: در دهه ۴۰ میلادی مجهز بودن به ابزارهای فیزیکی منجر به تولید ثروت می‌شد اما اکنون سیستم ارزش گذاری متحول شده و داشتن اطلاعات و دستاوردهای معنوی در خلق ثروت موثرتر عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه برای جهانی شدن باید از تعاریف سنتی فاصله بگیریم چرا که این مفاهیم زیرساخت‌هایی برای تعامل کارآفرین با جهان هستند، بیان داشت: سه تفاوت ساختاری میان جامعه ایران و جوامع غربی وجود دارد و ساختار پولی، حقوقی و فرهنگی این دو جامعه متفاوت است که در این میان ساختار فرهنگی دو ساختار دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

کارآفرین و استراتژیست عضو شرکت lemon way تاکید کرد: یک کار آفرین باید برای تعامل با جامعه جهانی به این تفاوت‌ها آگاه باشد تا بتواند ایده و تفکر خود را به سطح جهانی برساند و عملیاتی کند.

 شرکت های ایرانی در فضای رسانه‌ای صدایی برای بیان قابلیت‌های خود ندارند

در ادامه این سمینار مجید کثیری مدیر عامل زیرساخت رسانه اخبار رسمی، اظهار داشت: شرکت های ایرانی در فضای رسانه‌ای صدایی برای بیان قابلیت‌های خود ندارند و این در حالی است که حدود یک میلیون و ۳۰۰ شرکت و  ۱۲ هزار رسانه رسمی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه  بدین ترتیب تنها حدود یک درصد اخبار شرکت های ایرانی توسط رسانه‌ها پوشش داده می‌شود، گفت: برعکسِ رسانه‌های ایرانی اکنون توجه رسانه‌های خارجی به سمت و سوی ایران جلب شده و در مجلات معتبر جهانی مانند فورچون، اکونومیک مقالات زیادی درباره تجارت در ایران به چاپ می‌رسد.

مدیر عامل زیرساخت رسانه اخبار رسمی، با تاکید بر لزوم بیان داستان تجاری توسط شرکت‌ها برای شناخت بهتر جامعه گفت: برندهای مختلف با داستان‌ فعالیت خود ساخته و مطرح می شوند و این در حالی است که اغلب شرکت‌های ایرانی نیز جایگاهی نداشته‌اند و باید در این راستا فعال‌تر وارد عمل شویم.

وی با بیان اینکه نوع ابزارهای تبلیغاتی و رسانه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، ابراز داشت: تاثیر تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات نمایشگاهی، بیلبوردها و روزنامه‌ای کاهش یافته است و جایگاه روابط عمومی شرکت‌ها برای ارتباط با مخاطبان از اهمیت خاصی برخوردار است. 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده