ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش یک درصد تلفات برق موجب ۲۸۰ میلیارد تومان صرفه جویی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا احمدی یزدی روز شنبه در همایش مدیریت مصرف برق ویژه صنعت که در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق قزوین گفت: در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، در حوزه مدیریت مصرف کارهای خوبی در حال اجراست.

احمدی یزدی بیان کرد: دشمنان با انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی، اجتماعی تلاش می کنند به ما آسیب بزنند لذا در حوزه اقتصادی باید همه ظرفیت های خود را به کارگیریم تا نشان دهیم قادریم مشکلات خود را حل کنیم.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر تصریح کرد: تاکنون ۷۴ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده داریم و ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات قدرت سال قبل بوده که ۲۸ هزار و ۵۰۰ مگاوات قدرت مورد نیاز و نیاز شبکه به افزایش سالانه ۴ هزار مگاوات است.

۱۴ هزار میلیارد تومان برای ساخت نیروگاه در کشور نیاز است

وی بیان کرد: برای تولید هر مگاوات انرژی برق به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است که برای چهار هزار مگاوات حدود ۱۴ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است.

احمدی یزدی افزود: برای مدیریت مصرف و داشتن شبکه پایدار از سالهای گذشته برنامه ها و طرح های مختلفی اجرا شده که توانسته به کاهش میزان مصرف کمک کند.

وی بااشاره به راهکارهای توانیر برای جلوگیری از خاموشی های ناخواسته، تاکید کرد: طرح جابجایی تعطیلات و تعمیرات واحدهای صنعتی در فصل تابستان برای پانزدهمین سال متوالی در حال اجراست و در کنار آن طرح ذخیره عملیاتی، اجرای برنامه TOU افزایش و شناور شدن میزان ساعات اوج بار، تولید پراکنده و استفاده از انرژی های نو از دیگر برنامه های اجرا شده است.

احمدی یزدی اظهارداشت: همراه کردن صنایع برای کاهش پیک بار از دیگر برنامه هاست که در این راستا ۷۰۶ مولد همکار در سال گذشته ۴۴۱ مگاوات کاهش قدرت اعمال شده که در این زمینه ۱۰۰ میلیارد ریال پاداش داده شده است.

وی تصریح کرد: میزان تولید انرژی در سال ۹۳ حدود ۲۵۰ میلیون کیلووات ساعت و میزان تلفات آن ۱۵ درصد بود که در سال گذشته این میزان به ۲۸۰ میلیون کیلووات ساعت افزایش یافت و تلفات آن نیز به ۱۱ درصد کاهش یافت.

تلفات برق به کمتر از ۱۰ درصد می رسد

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت:در برنامه ریزی انجام شده باید میزان تلفات برق را به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم تا صرفه جویی قابل توجهی صورت گیرد.

احمدی یزدی تصریح کرد: یک درصد کاهش تلفات موجب ۲۸۰۰ میلیون کیلووات ساعت کاهش مصرف، کم شدن دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن آلایندگی زیست محیطی، کاهش یک هزار میلیون تن مصرف سوخت گازوئیل می شود.

وی اضافه کرد: با کم شدن یک درصد از تلفات برق می توان ۲۸۰ میلیارد تومان در هزینه های اجتماعی صرفه جویی کرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده