ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محدودیت‌های گذشته نباید ذهنیت فن‌آفرینان را تحت سلطه بگیرد

به گزارش خبرنگار مهر، شوان صدر قاضی ظهر شنبه در سمینار آموزشی فرصت های فن‌آفرینی در سطح بین‌المللی که از برنامه‌های دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی است، با بیان اینکه فرصت های جهانی شدن یک ایده ممکن است به دلیل عدم توجه و تفکر کافی از دیدگاه ما دور بماند، اظهار داشت: به طور مثال رادیو با هدف ارتباط میان کشتی‌ها اختراع شد و تا مدت‌ها همین کاربرد را داشت تا اینکه یک کارآفرین روسی متوجه پتانسیل‌های این ابزار شد.

وی افزود: البته نکته جالب توجه این است که استفاده از رادیو به عنوان یک رسانه مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار نگرفت و این تجربیات نشان می‌دهد ممکن است بر سر دیگر ایده‌ها و فرصت‌ها نیز با توجه به وضعیت تکنولوژی موجود چنین بلاهایی بیاید و ما از آنها غافل شویم.

پژوهشگر ارشد مرکز تحقیقات اجتماعی اقتصادی، نوآوری و توسعه در دانشگاه سازمان ملل با بیان اینکه جهانی شدن موضوعی است که در اهمیت آن شکی وجود ندارد، بیان داشت: سه ویژگی مهم در پس پرده جهانی شدن وجود دارد که شامل استفاده از تکنولوژی‌های جدید، کاهش یافتن هزینه‌های حمل و نقل بین‌المللی و  حذف تعرفه‌های گمرکی است.

وی با بیان اینکه اگر ایران به جامعه تجارت جهانی بیپوندد موانع  تعرفه های گمرکی برداشته می‌شود، تاکید کرد: البته باید دقت کنیم که بازار هدف ما فقط اروپا و امریکا نباشد بلکه نقطه نخست حرکت ما می‌تواند در سطح منطقه خاورمیانه باشد.

صدرقاضی تنوع قومیتی و زبانی در ایران را فرصتی برای ایجاد ارتباط خوب با جامعه جهانی برشمرد و گفت: در واقع کسب مهارت های فردی و اجتماعی از تکنولوژی می‌تواند بسیار موثرتر عمل کند.

وی همچنین در جمع‌بندی از سمینار آموزشی فرصت‌های فن‌آفرینی بیان داشت: برای موفقیت در این عرصه باید یک فن‌آفرین کامل باشیم به این معنا که به طور مثال حتی از قوانین و مقررات و موارد پشت صحنه نیز علاوه بر تکنولوژی و بازاریابی آگاه باشیم.

پژوهشگر ارشد مرکز تحقیقات دانشگاه سازمان ملل ابراز دشت: چگونه دیده شدن نیز بسیار مهم است چراکه گاه فعالیت و طرح ما بسیار خوب است اما باید ظرافت‌های خاصی به کار ببندیم تا دیگران نیز به خوبی ما متوجه طرح و ایده موردنظر شوند.

محدودیت‌های گذشته نباید ذهنیت افراد را تحت سلطه خود بگیرد

صدرقاضی گفت: همچنین باید دقت کنیم که فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد یعنی نیازی نیست که ما همه چیز را از ابتدا آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: به این نکته نیز باید دقت کنیم که محدودیت در فکر ما وجود دارد؛ در بسیاری از مواقع یک محدودیت در گذشته ذهنیت ما را تحت تاثیر قرار داده است در حالیکه شاید از مدتها پیش این محدودیت از مسیر ما حذف شده  اما ذهن ما همچنان درگیر آن است و بر این اساس باید با آگاهی بر این موارد و محدودیت های ذهنی غلبه کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X