ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامانه هوشمند تاکسی روی تاکسی های باقیمانده شهر نصب شود

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل قربانی ظهر شنبه در یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: براساس گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بالغ بر هفت هزار سامانه هوشمند در تاکسی های شهر اصفهان نصب شده و همچنین باید نزدیک به سه هزار دستگاه دیگر نیز تا پایان سال گذشته نصب می شده که این امر تاکنون محقق نشده است.

وی اضافه کرد: نصب سامانه و استفاده از آن در تاکسی‌ها لازم و ضروری است و براساس بخشنامه در وزارت کشور این امر باید هر چه سریعتر انجام شود.

عضو کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر اگر تاکسی فاقد سامانه باشد یک بخش اصلی از سرویس‌دهی به مسافر را فراهم نکرده و می توان گفت که این موضوع به مثابه ناقص بودن تاکسی است.

وی ادامه داد: تاکسی یک وسیله عمومی بوده و با توجه به این موضوع باید برای برنامه ریزی بهتر و برطرف کردن اشکالات آن فعالیت های روزانه آن ثبت و ضبط شود که این کار تنها با استفاده از سامانه محقق خواهد شد.

قربانی با بیان اینکه میزان کرایه باید براساس شرایط جغرافیایی و ترافیکی و همچنین مدت زمان سرویس باشد که این امر تنها با استفاده از سامانه هوشمند می تواند محاسبه و اجرا شود، تاکید کرد: همچنین مشاجره بین راننده و مسافر و همچنین مشکل پول خرد قطعاً با استفاده از این سامانه پایان خواهد یافت.

وی افزود: از شهردار اصفهان و مدیرعامل سازمان تاکسیرانی درخواست می کنم که نسبت به نصب این سامانه بر روی تاکسی های باقیمانده اقدام جدی و عاجل به عمل آورده و همچنین نظارت لازم را برای استفاده از این سامانه توسط تاکسی دارها انجام بدهند.

عضو کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: همچنین از رانندگان تاکسی که نسبت به نصب و بهره برداری از این سامانه اقدام کرده اند  قدردانی شود و این افراد مورد تشویق قرار بگیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده