اجرای نمایش نقالی و فضاسازی شهری ویژه هفته بزرگداشت فردوسی

علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی، بزرگترین شاعر حماسه سرای ایران زمین و قلمرو زبان فارسی است که علاوه بر شاعری از زهد و تقوا و خداپرستی والایی برخوردار بوده و بدون شک در اشعار خود در ابتدا و انتهای شاهنامه با ذکر و ستایش یزدان پاک شروع و اثر خود را به پایان رسانیده است.

وی تصریح کرد: آنچه که حکیم فردوسی را بر سایر شاعران ایران زمین متمایز می کند، حس خداجویی و فروتنی و تواضع او در اشعارش است که بارها در شاهنامه از زبان داستان(بهرام) مردم را به یکتا پرستی و ارادت ایشان به خاندان عصمت و طهارت دعوت می کند.

وی افزود: امروزه متاسفانه آن طور که در شان و مرتبه آن حکیم پر آوازه و بزرگوار است، از واقعیت سرودن شاهنامه و تفکرات حکیم سخن به میان نیامده و اقداماتی در خور ایشان انجام نپذیرفته است.

قناویزچی با اشاره به برنامه های برگزار شده به مناسبت بزرگداشت فردوسی در سطح شهر عنوان کرد: به مناسبت این هفته برنامه های متنوعی از جمله شاهنامه خوانی، برپایی نمایشگاه، برگزاری تور، نمایشگاه ویژه کودکان و برگزاری مسابقات نقاشی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: به منظور فضاسازی شهری طرح هایی نیز که حاوی اشعاری از این حکیم فرزانه است آماده شده و در قالب ها مختلف در سطح شهر اکران شده اند.

مدیر فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: به منظور آشنایی بیشتر مردم با این شاعر حماسه سرا، نمایش های نقالی نیز در طول این هفته در مراکز پرتردد اجرا می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای نمایش نقالی و فضاسازی شهری ویژه هفته بزرگداشت فردوسی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X