ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمع آوری زباله های عفونی در ملارد کلید خورد

به گزارش خبرنگار مهر، شهریارموسوی نژاد عصر شنبه در حاشیه مراسم کارگروه سلامت شهرستان ملارد با اشاره به تلاش، جدیت و پشتکار مجموعه فرمانداری و شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان برای ساماندهی زباله های عفونی و جمع آوری اصولی و قاعده مند آن اظهار داشت:مصوبه پسماندهای عفونی در سال ۸۳ از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان یک تکلیف قانونی مطرح شد.

رئیس نظام پزشکی شهریار، قدس و ملارد افزود:بر مبنای این مصوبه، مراکزی که زباله های عفونی تولید می کنند، موظفند نسبت به امحا و بی خطر سازی آن اقدامات و همکاری لازم را لحاظ کنند.

رئیس نظام پزشکی شهریار، ملارد و قدس گفت:برخی از ابهامات قانونی و دشواری هایی که در مسیر اجرا شاهد آن بودیم، این امر خطیر را به تأخیر انداخت.

وی افزود:از سال ۸۶ تلاش شد در سه شهرستان ملارد، قدس و شهریار موضوع جمع آوری زباله های عفونی پیگیری شود که در نهایت از سال ۹۳ این امر در اولویت جدی قرار گرفت.

موسوی نژاد گفت:موضوع حائز اهمیت آن است که مراکز تولید کننده زباله های عفونی به صورت شخصی نمی توانند به جمع آوری مباردت ورزند و در نهایت بعد از ۱۴ ماه رایزنی و پیگیری، تفاهمنامه لازم با پیمانکار مورد نظر برای اجرای این طرح منعقد شد و از امروز بصورت رسمی نخستین محموله جمع اوری زباله های عفونی بواسطه پیمانکار تعیین شده عملیاتی می شود.

وی افزود:تمامی مراکز درمانی، دندان پزشکی ها، مطب ها و...موظف هستند پسماندهای عفونی را جدا سازی و بسته بندی کنند تا اقدامات لازم برای انتقال، بی خطر سازی و دفن آن بواسطه پیمانکار مربوطه اجرایی شود.

رئیس نظام پزشکی شهرستان های ملارد، قدس و شهریار در خصوص محل دفن زباله های عفونی یادآور شد: بر اساس مصوبه ای که داشته ایم، محدوده ای از شهرستان پاکدشت به عنوان محل دفن زباله های عفونی مدنظر قرار گرفته زیرا از منظر زیست محیطی یک مکان آلوده بهتر از چندین نقطه و لکه آلوده بصورت پراکنده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده