ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحول کشاورزی در پارس آباد مغان با افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار فتحعلی

علی اکبر حسنیان روز شنبه افزود: پروژه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی از مرداد سال 1388 شروع شده و تا سال 92
برای اجرای آن 300 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی گفت: اعتبار تخصیص یافته در سال 1393 به این پروژه 53 میلیارد و در سال گذشته نیز به عنوان قسط اول یک هزار و 200 میلیارد ریال از محل آب های مرزی برای دو پروژه آبیاری تحت فشار شرق دره رود و فتحعلی در نظر گرفته شد.
حسنیان افزود: پروژه آبیاری تحت فشار فتحعلی با پیشرفت فیزیکی 87 درصد با مساحت ناخالص چهار هزار و 800
هکتار و مساحت خالص سه هزار و 658 هکتار با هدف تبدیل اراضی دیم و مرتع به آبی و اشتغال زایی 750 خانوار از عشایر منطقه اجرا می شود.
او اظهار کرد: وسعت کل اراضی طرح چهار هزار و 680 هکتار ناخالص و سه هزار و 658 هکتار خالص بوده ، اراضی زیرپوشش آبیاری بارانی یک هزار و 144 هکتار ، اراضی زیرپوشش آبیاری بارانی کلاسیک 627 هکتار و اراضی زیرپوشش آبیاری قطره ای یک هزار و 885 هکتار است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، حسنیان در زمینه اهمیت اقتصادی طرح افزود: جهاد کشاورزی استان با هدف تغییر کاربری اراضی از مراتع دیم به اراضی آبی و ایجاد اشتغال برای ساکنان قشلاقات داخل محدوده طرح و افزایش تولید محصولات زراعی و باغی و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران منطقه اقدام به مطالعه و طراحی شبکه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی ذکر کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد افزود: ا بهره برداری از این طرح از مجموع یک هزار و 185 هکتار باغ میزان 29 هزار تن محصول به ارزش 570 میلیارد ریال و از یک هزار و 772 هکتار زراعت به میزان هفت هزار و یکصد تن به ارزش به ارزش 110 میلیارد ریال و در مجموع به میزان 36 هزار و یکصد تن محصول به ارزش 680 میلیارد ریال استحصال خواهد شد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده