ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشته های فنی و حرفه ای پیش زمینه اشتغال پایدار است

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمدرضا ایمانی روز شنبه در جلسه تبیین هدایت تحصیلی و الزامات آن در دبیرستان طلوع اسلام منطقه 8 آموزش و پرورش شهر تهران افزود: دانش آموزان با تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، مهارت و فنی را می آموزند و زمینه اشتغالزایی و حتی خوداشتغالی آنان فراهم می شود که می تواند بیکاری را در جامعه کاهش دهد.
وی با اشاره سیاست کلان جامعه و تاکید مقام معظم رهبری در اشتغالزایی جوانان گفت: در تلاشیم نسبت به تقویت رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای و شناخت بیشتر دانش آموزان و و اولیا نسبت به این رشته ها اقدامات موثری انجام دهیم.
ایمانی با اشاره به نقش اولیا در انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان افزود: اولیا در انتخاب رشته باید علایق و استعدادهای فرزندانشان را مورد توجه قرار دهند و به انتخاب آنان احترام بگذارند زیرا تصمیم نهایی در مورد رشته تحصیلی برعهده دانش آموز است.
رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان شهر تهران گفت: تجربه های سال گذشته نشان می دهد که اگر انتخاب رشته تحصیلی بر اساس علایق و استعدادهای فرد نباشد، باعث دلزدگی شده و هزینه هایی که برای تحصیل صرف می شود بی نتیجه خواهد بود.
ایمانی افزود: با تبادل اطلاعات و نظر در جلسات تبیین هدایت تحصیلی در تلاش هستیم که زمینه تحصیل دانش آموزان را در رشته های مورد علاقه فراهم کنیم تا آنان رشته مورد نظر خود را پس از پایان دبیرستان در دانشگاه نیز ادامه داده و در آن رشته اشتغال داشته باشند و جامعه به دلیل انتخاب های غلط متضرر نشود.
وی با بیان اینکه جلسات تبیین هدایت تحصیلی با هدف آشنایی دانش آموزان با رشته های مختلف تحصیلی تا پایان خردادماه در مناطق مختلف شهر تهران ادامه خواهد شد، اظهار کرد: در این جلسات دفترچه هدایت تحصیلی برای آشنایی با رشته های مختلف تحصیلی، شرایط و آینده شغلی آنها توزیع می شود.
مصطفی عرب عامری مدیر آموزش و پرورش منطقه 8 تهران نیز در این جلسه با بیان اهمیت تبیین هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم افزود: نگرش های دانش آموزان و اولیا در مورد رشته های مختلف تحصیلی و بازار کار باید با افزایش دانش و اطلاعات تغییر پیدا کند.
وی خطاب به اولیای دانش آموزان گفت: اولیا باید شناختی از استعدادهای ذاتی و درونی و توانایی های فرزندانشان داشته باشند و دانش آموزان با توجه به ظرفیت ها و توانایی های خود به رشته های تحصیلی هدایت شوند تا آینده خوبی پیش روی آنان باشد.
عرب عامری با بیان اینکه اکنون 60 درصد از دانش آموزان در رشته های نظری (ریاضی فیزیک، علون تجربی و علوم انسانی) تحصیل می کنند، افزود: تعداد کمی از دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش گرایش دارند، در صورتی که با توجه به وضعیت کشور از لحاظ اشتغالزایی، رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش زمینه اشتغال دانش آموزان را در آینده فراهم می کنند.
وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری جلسه تبیین هدایت تحصیلی، نقش موثری در آگاهی دانش آموزان و اولیای آنان از رشته های تحصیلی و آینده شغلی آنها داشته باشد.
به گزارش ایرنا، دفترچه راهنمای هدایت تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان پایه دهم 19 اردیبهشت ماه با هدف فرآهم آوردن فرصت عادلانه و تسهیل دسترسی و ثبت نام دانش آموزان در رشته محل متنوع پایه دهم منتشر شد.
در این دفترچه راهنما کلیات هدایت تحصیلی و فرآیند امتیاز نهایی برای ثبت نام در دبیرستان ها و هنرستان های دولتی و هیات امنایی و اطلاعات لازم برای آگاهی دانش آموزان و والدین آنان برای انتخاب شاخه، رشته تحصیلی و انتخاب مدرسه مناسب در چارچوب ضوابط و مقررات و در محدوده جغرافیایی ارائه شده است.
براین اساس جلسه آموزشی و تبیین هدایت تحصیلی و الزامات مربوط به آن با حضور کارشناسان، اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان و مسئولان آموزش و پرورش در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می شود.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده