ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طی پنج سال گذشته 710 پرونده تصرف اراضی به محاکم قضایی ارجاع شده است

به گزارش روز شنبه ایرنا حامد مانی فر در جلسه معارفه فرمانده یگان ویژه حفاظت از اراضی استان قزوین افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره حفظ و حراست از اراضی ملی تکلیف مسئولان را در سطح ملی و استانی مضاعف ساخت.
وی ادامه داد: درهمین راستا سازمان ملی زمین و مسکن تلاش خود را به کار بست و یگان حفاظت از زمین و مسکن را تاسیس کرد.
مانی فر با بیان اینکه استان قزوین از لحاظ تجهیزات، نیرو و مکان استقرار این یگان در اداره کل در رتبه چهاردهم قرار دارد، افزود: طی پنج سال گذشته حدود 710 پرونده توسط اداره راه و شهرسازی به محاکم قضایی ارجاع داده شد.
وی با بیان اینکه مساحت زمین های مورد مناقشه حدود هزار و 600 هکتار است، افزود: در بررسی پرونده های این اراضی با ارزش تقریبی حدود 15 هزار میلیارد ریال 631 رای به نفع دولت و 78 رای علیه دولت صادر شد.
مانی فر با بیان اینکه این آمار نشانگر توجه سودجویان به اراضی دولتی برای دست اندازی است ادامه داد: این موضوع صرف نظر از برخی مباحث اختلاف مالکیتی میان دولت و مردم نشانگر اهمیت توجه به این پدیده است.
وی افزود: دقت در حفظ بیت المال با این تعداد پرونده از ضروریات امر است و به همکاری جدی دستگاه قضا در مقابله با آن نیازمند است.
مانی فر ادامه داد: از طرف دیگر حقوق مردم نیز باید رعایت شود و رای صادر شده علیه دولت نیز بیانگر همین موضوع است.
وی با بیان اینکه میزان ارجاع پرونده های از این دست به محاکم قضایی در سال 94 نسبت به سال 93 افزایش 40 درصدی داشته است افزود: در سال 93 تعداد پرونده مطرح شده اداره راه و شهرسازی در محاکم قضایی 106 پرونده بوده و در سال 94 این تعداد به 140 پرونده افزایش یافته است.
مانی فر ادامه داد: امیدواریم کار مقابله با سودجویان و زمین خواران با حضور یگان ویژه حفاظت از اراضی در سال جدید منسجم تر و قانونمندتر در سطح استان به اجرا درآید.
6101/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده