ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افشاگری علیه رئیس‌جمهور موقت برزیل

ویکی‌لیکس سندی مربوط به سال ۲۰۰۶ منتشر کرده که نشان می‌دهد «مایکل تمر» رئیس‌جمهور موقت برزیل، «خبرچین» سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که بحران سیاسی در برزیل بر سر برکناری دیلما روسف ادامه دارد، ویکی‌لیکس اسنادی منتشر کرده که نشان می‌دهد رئیس‌جمهور موقت کنونی این کشور، با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا ارتباط داشته است.

به دنبال حکم مجلس سنای برزیل به تعلیق دیلما روسف از ریاست جمهوری این کشور، بحران در این کشور آمریکای لاتین شدت گرفت.

پس از این حکم، «مایکل تمر» معاون رئیس‌جمهور برزیل به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور زمام امور را بدست گرفته است.

به گزارش راشا تودی، حالا سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» دو سند به تاریخ 11 ژانویه و 21 ژوئن سال 2006 منتشر کرده کهنشان می‌دهد «تمر» خبرچین سازمان اطلاعات آمریکا بوده است.

گفته می‌شود که تمر از طریق کانال تلگرام با سفارت آمریکا در برزیل مرتبط شده و اطلاعات حاوی محتوای «محرمانه» و «تنها برای استفاده دولتی» بوده است.

در یکی از سندها، ‌رئیس‌جمهوری موقت کنونی برزیل اطلاعاتی حاوی تحلیل وضعیت سیاسی این کشور در زمان ریاست جمهوری لولا داسیلوا را ارسال کرده که یکی از دریافت کنندگان این اطلاعات، «مرکز فرماندهی جنوبی آمریکا» بود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده