ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس کل دادگستری: پیچیده ترین نوع زمین خواری ناشی از خلاء قانونی است

به گزارش ایرنا یدالله موحد عصر شنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان افزود: باید مراقب بود زمین خواری عمده و کلان از سوی افراد سودجو و ذی نفوذ به تعبیری 'یقه سفیدها' در قالب طرح های مختلف از جمله عمرانی و گردشگری روی ندهد.
وی بیان کرد: در برخی موارد تا هزاران هکتار اراضی به بهای ناچیز به بهانه اجرای یک پروژه انتقال می یابد و مقدار کمی از زمین واگذار شده برای اجرای طرح در نظر گرفته می شود.
رئیس کل دادگستری کرمان گفت: عمده اراضی نیز تفکیک و به بهای گزاف به افراد مختلف واگذار می شود و افراد سود جو از محل فروش این اراضی درآمدهای کلانی به دست می آورند.
وی تصریح کرد: در گذشته مواردی از این دست روی داده و در برخی حوزه ها نیز در دست انجام است که مدیران باید به صورت جدی هوشیار باشند و از حقوق بیت المال حراست کنند.
موحد گفت: دستگاه های نظارتی باید مراقب حیاط خلوت ها و اقدامات پنهان باشند و این قبیل مسائل به سمع و نظر مردم برسد که به نام عمران به کام عده ای سودجو اتفاقاتی رخ ندهد.
وی خاطرنشان کرد: نگرانی آنجاست که به شکل سازمان یافته و هدفمند میزان قابل توجهی از اراضی دولتی به افراد حقوقی یا حقیقی به اشکال مختلف واگذار شود و به دست مدیران سندی امضا شود و انتقالی صورت گیرد که این موضوع خطای بزرگی است و از دید مردم هیچگاه پنهان نخواهد ماند.
وی اقدامات مدیران استان کرمان در سنوات گذشته برای مقابله با مفاسد اقتصادی و اعاده حقوق بیت المال را قابل تحسین دانست و گفت: زمین خواری مورد اجرا در محدوده زمانی و مکانی نیست بلکه فرایند همیشگی است زیرا تعدی به اراضی متعلق به دولت در همه زمان ها و از سوی همه افراد انجام می شود.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان افزود: همه ما وظیفه حفاظت و نگهداری از اموال دولتی را بر عهده داریم و باید با جدیت در این حوزه اقدام کنیم.
وی گفت: زمین خواری و تعدی به اراضی ملی در دهه اخیر در کشور ما مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.
موحد اظهار کرد: باید سامانه ای طراحی و در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم اطلاعات خود درباره تعرض به حریم و بستر رودخانه ها، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تعدی به اراضی دولتی را مطرح کنند.
وی با اشاره به اینکه حمایت استاندار کرمان و همت بلند ایشان در مبارزه با زمین خواری و حاشیه نشینی بر کسی پوشیده نیست افزود: حمایت ایشان برای مقابله با زمین خواری های هدفمند را ضروری می دانیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: مدیران باید در این حوزه هوشیاری مضاعفی داشته باشند.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده