4هزار میلیارد ریال تامین مالی 3منطقه آزاد از راه بازار سرمایه میسر شد

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، «علیرضا امیرپور» گفت: تاکنون قرارداد انتشار صکوک (اوراق و ابزارهای تامین مالی اسلامی) مناطق آزاد ارس، ماکو و انزلی منعقد شده است که امیدواریم هر چه زودتر این اوراق در بازار سرمایه منتشر شود.
وی اضافه کرد: سایر مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه‌ اقتصادی نیز تقاضای انتشار صکوک خود را به مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ارائه کرده اند و هم اکنون کارشناسان این شرکت، در حال بررسی مدارک این مناطق اند.
امیرپور به نشست های هفته گذشته با مدیران مناطق آزاد ماکو و ارس اشاره کرد و افزود: در این نشست ها تامین مالی پروژه‌های عظیم این مناطق از طریق ابزارهای تامین مالی اسلامی (صکوک) به بحث گذاشته شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ادامه داد : در پایان این نشست ها، قرارداد تامین مالی منطقه آزاد ارس به مبلغ دو هزار و و ماکو به میزان یک هزار و 500 میلیارد ریال منعقد شد تا فرآیند انتشار این اوراق در بازار سرمایه فراهم شود.
وی اضافه کرد: مسئولان منطقه آزاد انزلی نیز اوایل اردیبهشت ماه قرارداد انتشار 500 میلیارد ریال صکوک را منعقد کرده بودند.
تفاهمنامه همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان بورس و اوراق بهادار اواخر اسفندماه پارسال به امضای دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید تا راهکارهای عملیاتی لازم برای تامین بخشی از منابع مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه فراهم شود.
به گزارش ایرنا، ایران دارای هفت منطقه آزاد تجاری- صنعتی شامل کیش، قشم، چابهار، ارس، انزلی، اروند و ماکو و نیز 64 منطقه ویژه اقتصادی است.
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد وظیفه نظارت بر امور مناطق مختلف به عنوان ساختار ستادی و پیگیری اجرای مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برعهده دارد.
ایجاد هماهنگی میان سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با دستگاه های دولتی، عمومی و مردمی، بررسی و تصویب بودجه سالانه مناطق آزاد و ارسال به هیات وزیران از وظایف «معاونت برنامه ریزی و هماهنگی» این شوراست.
اقتصام**2022**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4هزار میلیارد ریال تامین مالی 3منطقه آزاد از راه بازار سرمایه میسر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات




X