ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4هزار میلیارد ریال تامین مالی 3منطقه آزاد از راه بازار سرمایه میسر شد

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، «علیرضا امیرپور» گفت: تاکنون قرارداد انتشار صکوک (اوراق و ابزارهای تامین مالی اسلامی) مناطق آزاد ارس، ماکو و انزلی منعقد شده است که امیدواریم هر چه زودتر این اوراق در بازار سرمایه منتشر شود.
وی اضافه کرد: سایر مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه‌ اقتصادی نیز تقاضای انتشار صکوک خود را به مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ارائه کرده اند و هم اکنون کارشناسان این شرکت، در حال بررسی مدارک این مناطق اند.
امیرپور به نشست های هفته گذشته با مدیران مناطق آزاد ماکو و ارس اشاره کرد و افزود: در این نشست ها تامین مالی پروژه‌های عظیم این مناطق از طریق ابزارهای تامین مالی اسلامی (صکوک) به بحث گذاشته شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ادامه داد : در پایان این نشست ها، قرارداد تامین مالی منطقه آزاد ارس به مبلغ دو هزار و و ماکو به میزان یک هزار و 500 میلیارد ریال منعقد شد تا فرآیند انتشار این اوراق در بازار سرمایه فراهم شود.
وی اضافه کرد: مسئولان منطقه آزاد انزلی نیز اوایل اردیبهشت ماه قرارداد انتشار 500 میلیارد ریال صکوک را منعقد کرده بودند.
تفاهمنامه همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان بورس و اوراق بهادار اواخر اسفندماه پارسال به امضای دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید تا راهکارهای عملیاتی لازم برای تامین بخشی از منابع مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه فراهم شود.
به گزارش ایرنا، ایران دارای هفت منطقه آزاد تجاری- صنعتی شامل کیش، قشم، چابهار، ارس، انزلی، اروند و ماکو و نیز 64 منطقه ویژه اقتصادی است.
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد وظیفه نظارت بر امور مناطق مختلف به عنوان ساختار ستادی و پیگیری اجرای مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برعهده دارد.
ایجاد هماهنگی میان سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با دستگاه های دولتی، عمومی و مردمی، بررسی و تصویب بودجه سالانه مناطق آزاد و ارسال به هیات وزیران از وظایف «معاونت برنامه ریزی و هماهنگی» این شوراست.
اقتصام**2022**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده