ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدوین دایره المعارف روابط عمومی ایران

حمید صبری روز شنبه در همایش مدیران روابط عمومی های دستگاه ها ونهادهای اجرایی شهرستان آمل در دانشگاه شمال گفت: نخستین جلد دایره المعارف روابط عمومی مشتمل بر 1400 صفحه است که مطالب 100 نفر از اساتید روابط عمومی از سراسر جهان در آن وجود دارد و دارای 450 مدخل است که به روابط عمومی ایران اختصاص یافته است.
وی افزود: جلد دوم این کتاب 600صفحه دارد و با نگاهی عمیق تر سازوکارهای امروزی را برای توانمند سازی روابط عمومی معطوف کرده است.
عضو انجمن روابط عمومی های ایران، با بیان اینکه هزاره سوم معروف به هزاره دانایی است، گفت: در زمان کنونی مدیریت افکار، مدیریت انسانها، مدیریت سیاست، علم ودرهمه زمینه های علم روابط عمومی مورد پذیرش وتوجه است.
صبری ادامه داد: باید از راه روابط عمومی وآگاهی بخشی به افراد آنان را افرادی دانا وتوانمندکنیم.
** توانمندسازی روابط عمومی ها
مولف دایرة المعارف روابط عمومی ایران، با بیان اینکه، تحقق روابط عمومی سرآمد نیازمند توانمندسازی است وباید آموزش در آن تقویت ودراصل باشد، گفت: باید بتوانیم در توانمندسازی قابلیت افراد را بالا ببریم که باید ارزش ها را شناخته و سهم هر ارزش را در آن مقوله شناسایی کنیم.
صبری با اشاره به اینکه طراحی استاندارد حرفه ای در روابط عمومی ها با هدف کارآمدن کردن وسرآمد آن به معنای اهم واخص باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: حرفه ای گری در روابط عمومی ها صورت نخواهد گرفت، مگر آنکه به مقوله استاندارد سازی دراین بخش توجه ویژه شود.
عضو انجمن روابط عمومی های ایران گفت: توانمندسازی امروزه یک فرآیند است که ازطریق آن می توان قدرت وگسترش نفوذ را بالا برد.
صبری، با بیان اینکه حرفه ای گرایی در گرو بصیرت حرفه ای است، اضافه کرد: باید در همه عرصه ها بصیرت خود را تقویت کنیم چرا که خودسازی، تهذیب و اصلاح نفس زمینه سعادت انسان را فراهم می کند.
وی همچنین برنظام مهندسی روابط عمومی، رویکرد علمی حرفه ای آموزشی وتمرکز برتحقیقات ومطالعات تخصصی برای رسیدن به روابط عمومی حرفه ای را مورد تاکید قرار داد ویادآورشد: تنها راه تحقق این برنامه ها برگزاری دوره های آموزشی عمومی وتخصصی برای روابط عمومی ها است.
** ضرورت تشکیل شورای روابط عمومی درشهرستان
معاون استاندارمازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل در این نشست تشکیل شورای روابط عمومی های دستگاه های اجرایی این شهرستان را اقدامی ارزشمند ومبارک برای بیان عملکردهای این دستگاه ها بیان کرد،گفت: انتظار است با تشکیل این شورا، عملکرد روابط عمومی ها در قالب تعامل وارتباط های دوسویه زمینه همبستگی و هم افزایی بیشتر میان دستگاه های اجرایی شهرستان آمل شود.
احمد منفرد افزود: دوام و قوام شورای روابط عمومی به فعالیت این شورا بستگی دارد و امیدوارم با تشکیل شورای روابط عمومی خلاء موجود درتبلیغات شهرستان برداشته شود.
وی، از روابط عمومی ها به عنوان آئینه تمام نمای یک سازمان یاد کرد وافزود: روابط عمومی جایگاه و اهمیت والایی دارد که باید از این جایگاه بهترین استفاده را نمود.
به گزارش ایرنا، درآستانه روز ارتباطات وروابط عمومی، اعضای جدید شورای روابط عمومی های شهرستان آمل با برگزاری انتخابات مشخص شدند.
دربرگزاری انتخابات شورای روابط عمومی های شهرستان آمل از میان 12 شرکت کننده دراین انتخابات،' مهدی غلامی' مسئول روابط عمومی سازمان عمران شهرداری آمل با کسب 30 رای از مجموع کل آراء بیشترین رای روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان را کسب کرد و پس از او 'موسی حسن زاده' مدیرروابط عمومی دانشگاه پیام نور،' روزبه نصیری ' مدیرروابط عمومی دانشگاه آزاد ، ' عباس اقوامی' مدیرروابط عمومی بیمارستان امام علی(ع)، ' حسین ریحانی' مدیرروابط عمومی شهرداری آمل، ' اسماعیل قصابی' مدیرروابط عمومی دانشگاه شمال و ' حسن اسماعیلی' به عنوان 7 عضو جدید شورای روابط عمومی شهرستان آمل انتخاب شدند.
بیش از 120 دستگاه اجرایی ونهادهای دولتی ودانشگاه ها در شهرستان آمل فعالیت دارند.
شهرستان آمل حدود 400هزار نفر جمعیت دارد.
ک/7327/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده