ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همایش ملی فلسفه مضاف فراخوان مقاله داد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام ابوالحسن غفاری گفت: گروه فلسفه این پژوهشگاه همه ساله به بهانه سالگشت روز جهانی فلسفه، اقدام به برگزاری همایش ملی با مشارکت دستگاه های علمی سراسر کشور و با موضوعات مختلف حکمی معرفتی می کند که امسال نیز میزبان فیلسوفان و صاحبنظران این عرصه خواهیم بود.
وی درباره تعریف فلسفه مضاف گفت: فلسفه یا فلسفه های مضاف از دانش هایی است که در دوره جدید و به ویژه دوره معاصر شکل گرفته و به دلیل تازگی و جدید التأسیس بودن آن نیازمند مطالعه و پژوهش و در نتیجه آشنایی بیشتر با آن است.
غفاری اضافه کرد: در این پژوهش آنچه بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد، نسبت فلسفه مضاف با فلسفه مطلق، ضرورت فلسفه مضاف، انواع و اقسام فلسفه مضاف، روش پژوهش در فلسفه مضاف و غیره است و بدون تردید در سال های اخیر در این باره گفت و گوهای زیادی از سوی اصحاب علم و دانش صورت گرفته و کتاب ها و مقالات گوناگونی به رشته تحریر در آمده اما همچنان زوایای بسیاری از فلسفه مضاف باید مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تضارب آراء در حد گسترده صورت گیرد.
به گفته دبیر علمی همایش فلسفه مضاف، محورهای فراخوان مقالات این همایش شامل تعریف فلسفه مضاف، تقسیم و طبقه بندی فلسفه های مضاف، مسائل فلسفه مضاف، موضوع فلسفه مضاف، روش شناسی فلسفه مضاف اسلامی، مصادر و منابع فلسفه مضاف اسلامی، غایت و کارکرد های فلسفه مضاف و همچنین جایگاه فلسفه مضاف در جغرافیای علوم است.
از دیگر محورهای این همایش می توان ا ز نسبت فلسفه های مضاف با فلسفه مطلق، پیشینه فلسفه های مضاف در جهان اسلام، آسیب شناسی مطالعات کنونی فلسفه های مضاف و همچنین نقش فلسفه های مضاف در تولید علوم انسانی اسلامی (حقوق، اقتصاد، سیاست، مدیریت، جامعه شناسی، روان شناسی، فرهنگ، تاریخ، تمدن شناسی، هنر، تعلیم و تربیت) یاد کرد.
عضو هیأت علمی گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه گفت: هدف از برگزاری این همایش تولید علم در حوزه فلسفه و حکمت است.
بر اساس این گزارش علاقمندان می توانند مقالات خود را به نشانی قم، بلوار 15 خرداد (شاه سید علی)، خیابان شهید میثمی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، گروه فلسفه و یا پست الکترونیکی p.mozaf@rayana.ir ارسال وبرای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.iict.ac.ir مراجعه کنند.
مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه همایش پایان تیرماه 1395 و اصل مقالات پایان مردادماه 1395 اعلام شده است.
فراهنگ**1003**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده