ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک مسئول در استانداری خراسان شمالی: مسئولان از نقد سازنده استقبال کنند

به گزارش ایرنا خیرالله ترخانی روز شنبه در کارگاه آموزشی و ارزیابی فعالیت خبرنگاران در دفتر ایرنا اظهار کرد: نقادی همان امر به معروف و نهی از منکر است که این فرضیه مهم از طریق کار درست در رسانه ها، مطبوعات و شبکه های مجازی صورت می گیرد.
وی همچنین از رسانه ها خواست که به جامعه امید دهند و از ناامیدی و تخریب نیز بپرهیزند و سزاوار نیست که اذهان جامعه را مشوش کنیم.
وی با بیان اینکه خبرنگار باید سخت پیگیر باشند افزود: خبرنگاران باید از کانال های مختلف خبر را بگیرند و خسته نشوند.
وی حرفه خبرنگاری را سخت دانست و گفت: مسئولان را عادت دهید که پاسخگو باشند.
وی همچنین از مدیران استانی و شهرستانی خواست تا در اطلاع رسانی در حوزه فعالیت خود تلاش کنند و گفت: از مسئولان و مدیران شهرستانی می خواهیم که با رسانه ها در تعامل باشند و اگر هماهنگی نیز وجود دارد درون سازمانی انجام گیرد.
وی از پاس کاری خبرنگاران به روابط عمومی و مدیر استانی نیز انتقاد کرد و گفت: نگاه مدیران باید عوض شود و در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تلاش کنند.
ترخانی با بیان اینکه عملکرد دولت در رسانه ها ضعیف است گفت: با توجه به تهاجماتی که علیه دولت کنونی وجود دارد دولت باید در اطلاع رسانی قوی تر عمل کند.
وی این دولت را مظلوم دانست و افزود: به عنوان مثال موضوع واردات که در دولت قبل بیشتر نمود داشت اما در این دولت مطرح می شود.
*** خراسان شمالی امن ترین استان
مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه این استان از نظر امنیتی امن و تمامی موضوعات شفاف است گفت: مسائل امنیتی در این استان بسیار اندک است.
ترخانی گفت: از مدیران دستگاه های مختلف می خواهیم در حوزه فعالیت خود اطلاع رسانی داشته باشند چرا که مسائل امنیتی در استان نداریم.
وی افزود: در اطلاع رسانی و خبر به خبرنگاران تنها در حوزه امنیتی باید حساس باشند که خوشبختانه خراسان شمالی استانی امن است و هیچ مشکلی ندارد.
وی با بیان اینکه به فرمانداری ها اعلام نشده است که با خبرنگاران مصاحبه نکنند افزود: تنها در موضوع انتخابات از فرمانداری ها خواستیم که نسبت به اطلاع رسانی دقیق باشند و خبرها از ناحیه استانداری به صورت منسجم رسانه ای شود.

*** نگاه امنیتی برخی از مدیران به مسائل بخاطر ضعف در عملکرد است
ترخانی با بیان اینکه برخی از مدیران بر اساس ضعف در عملکرد مسائل را امنیتی می بینند گفت: استانی که امن است نیاز نیست که مسائل را امنیتی ببینیم.
وی با بیان اینکه خراسان شمالی استانی سفید است گفت: حتی این استان خاکستری نیز نیست و اگر مدیران موضوعات را امنیتی ببینند اشتباه است چرا که در سیاست دولت مخفی کار نیز وجود ندارد.
وی به عنوان مثال به موضوع کتک خوردن یک دانش آموز از معلم اشاره کرد و گفت: این خبر امنیتی نیست چرا که دانش آموزان و فرهنگیان آن مدرسه، والدین دانش آموز، پزشک، پرستار و پرسنل بیمارستان دست کم از این خبر مطلع شده اند و موضوعی نیست که از مردم مخفی نگه داریم.
در این نشست خبرنگاران ایرنا فعال در شهرستان های خراسان شمالی نبود شناخت مدیران از رسانه ها و خبر، توقع نابجا مسئولان در تنظیم خبر، پاسخگو نبودن به سئوال های خبرنگاران، حساسیت نسبت به خبر های نقادانه را از جمله مشکلات در حرفه خود عنوان کردند.
در این نشست سیدحسین قدسی دبیر ایرنا در خراسان شمالی برخی نکات آموزشی در زمینه خبرنویسی پیشرفته بویژه در بخش انتخاب تیتر مطرح کرد و گفت: خبرنگاران در دنیای مجازی امروزی باید به موضوع 'بازآفرینی خبر' توجه بیشتری داشته باشند.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده