ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

350 پرونده زمین خواری به دستگاه قضایی قزوین ارجاع شده است

به گزارش روز شنبه ایرنا، منوچهر حبیبی در جلسه معارفه فرمانده یگان ویژه حفاظت از اراضی استان قزوین، افزود: پرونده های ارجاع شده به دستگاه قضایی از عزم جدی مسئولان برای برخورد با پدیده تصرف اراضی ملی حکایت دارد و امیدواریم با هماهنگی دستگاه های اجرایی شاهد کاهش میزان این نوع تصرف ها در آینده باشیم.
وی با اشاره به اینکه اراضی و اموال دولتی در حکم انفال بوده و مسئولان در برابر آن تکلیف شرعی دارند، خاطرنشان کرد: اراضی و اموال ملی باید در راستای خدمت و افزایش سطح کیفی مردم و با برنامه جامع و هدفمند به کار گرفته شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین اضافه کرد: موضوع زمین تکرار شدنی نیست و نباید با نقشه های نادرست به ویرانی آن اقدام کرد.
وی ادامه داد: دستگاه های مختلف از جمله استانداری، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، محیط زیست و شهرداری ها متولیان حفظ و حراست از زمین هستند اما متاسفانه با وجود این همه گستردگی کار، باز شاهد تعرض به اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز در آنها هستیم.
حبیبی در ادامه با انتقاد از بخشی نگری دستگاه های اجرایی در زمینه مبارزه با پدیده زمین خواری، تاکید کرد: در صورت هم افزایی دستگاه های اجرایی و هماهنگی میان گشت های آنها بدون شک در حوزه مبارزه با سوجویان موفق تر عمل خواهیم کرد.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی همچنین می توانند ضمن هماهنگی در گشت های خود از ظرفیت مردم نیز در این زمینه استفاده کنند.
به گفته این مسئول، نوروز امسال با هماهنگی گشت 38 دستگاه اجرایی از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آمد که این مهم موجب کاهش چشمگیر در امر تصرف های غیرقانونی شد.
معاون هماهنگی امور استانداری قزوین در پایان با اشاره به اینکه باید با استفاده از مشارکت مردم و آموزش و فرهنگ سازی، جلوی پدیده زمین خواری را گرفته و با آن مقابله کرد، افزود: امیدواریم با اقدام های انجام شده در سال جدید شاهد صدور یا اعلام پرونده زمین خواری به دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان نباشیم.
6101/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده