ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هزینه ۹۳٫۶ میلیارد یورویی پناهندگان برای دولت آلمان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، مجله آلمانی اشپیگل روز شنبه با استناد به پیش نویس مذاکرات میان وزارت دارایی فدرال آلمان و شانزده ایالت این کشور اعلام کرد که دولت آلمان از صرف بودجه ای بالغ بر ۹۳٫۶ میلیارد یورو تا پایان سال ۲۰۲۰ برای پوشش هزینه های مرتبط با امور پناهندگان در این کشور خبر داده است.

رقم مذکور به احتمال زیاد به تشدید نگرانیها در خصوص پیامد ورود این مهاجران به ویژه در میان جنبشهای ضد مهاجرت دامن خواهد زد. گفتنی است که شمار مهاجران وارد شده به آلمان طی یکسال گذشته بیش از یک میلیون نفر است و اکثر آنها از سوریه و سایر  مناطق جنگ زده به این کشور اروپایی مهاجرت کرده اند.

با این حال به دنبال توافق حاصله میان اتحادیه اروپا و ترکیه بر سر مهاجران، از شمار این مهاجران در سال میلادی جاری تا حدودی کاسته شده است.

مجله آلمانی اشپیگل در ادامه گزارش خود گفت که محاسبات وزارت دارایی آلمان شامل هزینه های اقامت، روند ادغام نمودن پناهجویان و همچنین بررسی و رفع علل اصلی مهاجرت این افراد از مناطق بحران زده می شود.

این هزینه های برآورد شده بر پایه ورود ششصد هزار مهاجر در سال جاری،‌ چهارصد هزار نفر در سال آینده و سیصد هزار نفر در سالهای پس از آن صورت گرفته است و انتظار می رود که ۵۵ درصد از این پناهجویان تا پنج سال بعد از ورود خود به کار مشغول شوند.

لازم به ذکر است که ایالتهای آلمان مدتهاست از سیل پناهجویان و هزینه های مربوط به آنها شکایت می کنند و برآورد می نمایند که در سال جاری با هزینه ای بالغ بر ۲۱ میلیارد یورو مواجه شوند که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به سی میلیارد یورو در هر سال خواهد رسید.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده