ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشعل مجددا بر مخالفت حماس با مشروعیت اسرائیل تاکید کرد

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بار دیگر بر مخالفت این جنبش با به رسمیت شناختن "کشور" اسرائیل تاکید کرد و پیروی از یک استراتژی مشترک را جهت تشکیل کشور فلسطین مبتنی بر اصول دموکراسی ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، خالد مشعل،‌ رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در کنفرانسی که به مناسبت شصت و هشتمین سالروز نکبت در غزه برگزار شده بود، با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همبستگی ملی در قدس،‌ کرانه باختری و غزه و حفظ اراضی فلسطین از شمال تا جنوب آن به عنوان حق ملی فلسطینی‌ها گفت:‌ اشغالگری و شهرک‌سازی مشروعیت نداشته و نمی‌توان به این اشغالگری که به زور سرزمین‌های فلسطینیان را تصرف کرده، توازن قوا را بر هم زده و سیاست‌هایی چون شهرک‌سازی را دنبال می‌کند، مشروعیت بخشید.

وی ادامه داد:‌ فلسطین سرزمین عادی نیست، فلسطین سرزمین مقدس و مبارکی است که تاریخ با عظمتی دارد و به این دلیل کسی نمی‌تواند حق نسل حاضر و نسل‌های بعدی را مصادره کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه تاکید کرد: مقاومت در برابر اشغالگری حقی مشروع و وظیفه‌ای ملی و دینی است، پرداختن به مساله مقاومت نه هدف که وسیله است اما در برابر این جنجال پیچیده و با توجه به مشکل فعلی باید در چارچوب اصول از مقاومت سخن گفت.

مشعل با اشاره به حق مردم فلسطین برای آزادی کشورشان و شهر قدس به عنوان پایتخت فلسطین، حق آنان برای بازگشت به کشورشان، آزادی اسرا و تشکیل کشور فلسطین برخوردار از حق حاکمیت واقعی با چانه زنی در مورد این حقوق مخالفت کرد.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد حماس در تاکید بر لزوم پایان دادن به اختلافات و وحدت رهبری فلسطین، تاکید کرد: حاکمیت در فلسطین تنها با آزادی کامل آن محقق می‌شود نه با تشکیل حاکمیتی در غزه برای خود و دولتی دیگر در کرانه باختری.

مشعل در ادامه تشکیل دولت فلسطین مبتنی بر اصول دموکراسی را خواستار شد و تاکید کرد: ما در این مسئولیت شریک بوده و این امر نیازمند پیروی از یک استراتژی مشترک است، ما اکنون در برابر این چالش هستیم که چگونه محاصره غزه را در هم شکنیم.

وی افزود: انتفاضه قدس در بحبوحه تلاش برای یهودی‌سازی این شهر و نفوذ شهرک‌نشینان جهت تقویت مقاومت آغاز شد.

مشعل با اشاره به تلاش حماس برای تحقق آشتی ملی و تشکیل دولت فلسطین جهت حفظ اصول و در راس آنها بازگشت آوارگان به شهرها و روستاهایشان، تاکید کرد:‌ هیچ کسی حق ندارد مساله فلسطین را نادیده بگیرد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده