ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

منتخبان مجلس دهم وفاق و همدلی را سرلوحه امور قرار دهند

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز شنبه در جمع منتخبان حوزه های 'اراک، کمیجان و خنداب'، 'ساوه و زرندیه'، 'تفرش، فراهان و آشتیان' و 'شازند' در مجلس شورای اسلامی افزود: حضور حماسی مردم در انتخابات نشانه اعتماد عمومی ملت به حاکمیت اسلامی است و این حماسه به طور یقین توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرد.
وی اظهار کرد: منتخبان مردم مطالبات و خواست مردم را به خوبی درک کرده و در همه قوانین و برنامه ها ارتقاء شرایط معیشتی و اقتصادی مردم را مد نظر قرار دهند.
امام جمعه اراک، توجه به مسائل فرهنگی را یکی از وظایف اصلی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه پیشنیاز حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است بنابراین ساماندهی مقوله فرهنگ باید برنامه اصلی منتخبان مردم در مجلس باشد.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: بیکاری به عنوان مشکلی مهم در جامعه اسلامی ایران ریشه دوانده و راه حل مدیریت آن تکیه بر ظرفیت های اقتصادی و تمرکز بر رونق تولید است.
وی ادامه داد: بسیاری از شرکت های تولیدی در نقاط مختلف کشور به خصوص استان مرکزی در حالت رکود به سر می برند و این مهم در شرایطی است که بخش بزرگی از جامعه از بیکاری و شرایط نامطلوب معیشتی در رنج هستند و می طلبد نمایندگان مجلس برای این مشکلات اساسی، برنامه ریزی های کاربردی داشته باشند.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ضعف های زیادی در اجرای اصل 44 قانون اساسی و همچنین حمایت های اصولی از تولید در سال های اخیر رخ داده که شرایط اقتصاد و صنعت را به اینجا رسانده است و انتظار از دولت و مجلس در چنین شرایطی این است که کمر همت را بسته و با نگاه کارشناسی و برنامه های هدفمند از گره های کور بخش اقتصاد گره گشایی کنند.
آیت الله دری نجف ابادی اظهار کرد: مردم مومن و ولایتمدار استان مرکزی با حضور پر شور خود در هر دو مرحله انتخابات عشق و ارادت خود را به ارزش های نظام اسلامی نشان دادند، و اکنون نوبت منتخبان مجلس است که به پاس قدردانی از این حضور پر شور که چشم همه بدخواهان به نظام اسلامی را کور کرد، در راستای حل مشکلات معیشتی مردم گام های اساسی بردارند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان مرکزی قرار داریم، خانواده دولت و منتخبان مردم در مجلس دهم باید مشکلات و کمبودهای استان را به صورت کارشناسی فهرست بندی کرده و به ریاست جمهوری ارائه کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، کمبود آب و ترویج آبیاری نوین، آلودگی هوای شهر اراک، راه اندازی قطار تندرو و رسیدگی به مشکلات کارخانه های صنعتی و مشکل بیکاری جوانان را به عنوان مهمترین مسائل استان معرفی کرد.
استاندار استان مرکزی نیز در این نشست گفت: حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رای تحکیم پایه‌های مردم سالاری مبتنی بر دین را رقم زد.
محمود زمانی قمی افزود: خانواده دولت در استان مرکزی تعامل و همدلی خود را با منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی اعلام می کند و امید است که بتوانیم در کنار یکدیگر خدمات ماندگار و ارزشمندی را به یادگار بگذاریم.
سردار کریمی فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی نیزدر این نشست گفت: واحدهای تولیدی این استان آلودگی های خود را به مردم این استان می دهند اما نیروهای مورد استفاده خود را از شهرستان های همجوار تامین می کنند که این مهم باید مورد توجه منتخبان مردم قرار بگیرد.
منتخب اول مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس دهم نیز در این نشست گفت: هر هفت برگزیده مردم استان مرکزی در خانه ملت در چارچوب قانون از منافع ملی، مردم و دولت یازدهم حمایت می کنند.
علی اکبر کریمی افزود: بهره گیری از نیروی مدیریتی بومی باید در مسئولیت های استان در اولویت باشد و حتی در مدیریت های پتیین و میانی نیز در صورت وجود افراد توانمند نباید نیروی غیربومی به کار گرفت.
دیگر منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس دهم نیز در این دیدار گفت: مردم با حضور آگاهانه خود در پای صندوق های رای، تداوم سیاست های کلان نظام و خواست مقام معظم رهبری را اعلام کردند و این مهم تکلیف نمایندگان برگزیده را سنگین تر می کند.
سید مهدی مقدسی اظهار کرد: نمایندگان مجلس دهم باید با عمل و گفتارشان پاسخ اعتماد مردم را آنگونه که شایسته آنان است بدهند و چرخ های توسعه و برنامه های مهم اجرائی کشور را تسهیل کرده و شتاب بخشند.
محمد حسینی منتخب مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس دهم نیز گفت: هیچ یک از منتخبان مردم استان مرکزی بدهکار حزب و یا جناح خاصی نیستند بنابراین محور همه برنامه های منتخبان در راستای منافع عمومی تدوین می شود.
محمدرضا منصوری منتخب مردم ساوه و زرندیه نیز گفت: برنامه های توسعه در همه بخش های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در استان مرکزی به بازنگری نیاز دارد که این مهم در سایه تعامل و مشارکت آحاد شهروندان به خصوص نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و خانواده دولت میسر می شود.
علی ابراهیمی منتخب مردم شازند نیز در این دیدار گفت: صنایع استان مرکزی نه تنها هیچ حمایتی از مردم استان مرکزی نمی کنند بلکه خدمات خود را به شهرهای همجوار ارائه می کنند که این مهم باید مورد پیگیری مجدانه منتخبان مردم در مجلس دهم قرار بگیرد.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد که تکلیف چهار کرسی در مرحله اول انتخابات روشن شد و تعیین تکلیف سهکرسی دیگر نیز در مرحله دوم انتخابات صورت گرفت.
3017/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده