ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیف: احیاء روابط بانکی بعد از توقف چندساله به زمان نیاز دارد

سیف: احیاء روابط بانکی بعد از توقف چندساله به زمان نیاز دارد اقتصاد > اقتصاد سیاسی - رئیس کل بانک مرکزی گفت: دیدار هیات‌های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی باز گردد تا بتوانیم از تفاهم نامه های اقتصادی بهره برداری نمائیم.

ولی ا.. سیف رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سمینار برجام و اقتصاد مقاومتی (فرصت ها و ظرفیت ها) که با حضور روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در محل وزارت امور خارجه برگزار شده گفت: تمامی مساعی ما برای استفاده حداکثری برای بهره برداری از فضای پسا برجام با شرایط مناسب بانکی برای مراودات و روابط بانکی میان بانک‌ها و کشورمان با بانک‌های خارجی را به صورت عادی قبلی برگردانیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،رئیس کل بانک مرکزی به ایجاد  آرامش وثبات اقتصادی در پسا برجام اشاره و گفت: برخی سازوکارهای بانکی به علت توقف چند ساله اینگونه مراودات نیاز به احیای استانداردهای جدید بانکی است که این اعاده سازی برگهای فنی نیز به زمان نیاز دارد.

سیف در ادامه گفت: خوشبختانه دیدار هیات های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی باز گردد تا بتوانیم از تفاهم نامه های اقتصادی بهره برداری نمائیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مقدمات فراهم شده زمینه های مراودات با بانک های مختلف کشورهای به تدریج در حال شکل گیری است .

دکتر سیف از ایجاد دفتر و شعب بانک های خارجی در کشورمان استقبال و گفت ما فضا را ایجاد شعب بانک ها در چهارچوب اعتماد و منافع متقابل مساعد می بینیم و از جمله تسهیلات که قانونگذار فراهم ساخته اعطای 40 درصد سرمایه گذارات خارجی است.روسای نمایندگیها می توانند اطلاع رسانی در این زمینه ها بعمل آورند. 


22439

کلید واژه ها: ولی‌الله سیف - بانک جهانی - بانک مرکزی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده