ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۰ درصد ظرفیت زکات غلات در کردستان ساماندهی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، قنبر موسی نژاد امروز شنبه در نخستین جلسه شورای زکات کردستان که در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در سنندج تشکیل شد، با اشاره به اینکه در استان دو نوع زکات مال التجاره و محصولات کشاورزی جمع آوری می شود، گفت: در مجموع سال گذشته ۱۲ میلیاردو ۴۷۳ میلیون تومان زکات در استان جمع آوری شد.

وی عنوان کرد: بیش از ۶ میلیارد تومان اززکات جمع آوری شده برای تامین جهیزیه ۱۲۵ نفر، خرید و تعمیر ۷۵ مسکن ویژه محرومین، کمک به بیش از ۱۳۳ بیمار، آزاد کردن دو زندانی جرایم غیرعمد، اهدای کمک های بلاعوض به بیش از ۲۶ هزارنفر نیازمند هزینه شده است.

وی اظهارداشت: سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم دراستان تحویل سیلوها داده شد که از این میزان ۵۰۰ هزار تن مشمول زکات می شد و مابقی شامل پرداخت زکات نمی شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان بیان کرد: می بایست رد حدود ۴۵ میلیارد تومان در استان زکات غلات سال گذشته جمع آوری می شد که تنها ۸ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد که این مسئله نشان می دهد تنها ۲۰ درصد ظرفیت زکات غلات در شورای زکات استان ساماندهی شده است.

موسی نژاد بر انجام اقدام عملی در راستای تحقق شعار امسال تاکید کرد و اظهارداشت: می طلبد تدابیری اندیشیده شود که از تمامی ظرفیت های زکات غلات استان نهایت بهره برداری شود.

وی هزینه کرد زکات جمع آوری شده را ۱۰۰ درصد خواند و گفت: تمامی زکات جمع آوری شده توسط امنای مردم مدیریت وهزینه می شود.

وی نقش کمیته امداد در جمع آوری زکات را معرفی نیازمندان و فقرا به شورای زکات ذکر کرد و افزود: بیش از ۷۵۰ روستای استان سال گذشته زکات به دبیرخانه زکات در سطح استان پرداخت کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اظهارداشت: ۱۷۷ مورد پروژه از محل زکات جمع آوری شده، یا شروع شدند یا بازسازی و تکمیل شده اند.

موسی نژاد عنوان کرد: ۶۲۵ میلیون تومان از اعتبارات استانی هم به صورت تشویقی به پروژه هایی که از محل زکات جمع آوری شده، در حال ساخت هستند، اختصاص و پرداخت شده است.

وی از تشکیل نشدن کارگروه پیگیری زکات در دستگاه های عضو شورای زکات استان در سال گذشته انتقاد کرد و گفت: استاندار کردستان سال گذشته به منظور پیگیری بهتر موارد مربوط به زکات دستور تشکیل کارگروه هایی در دستگاه های عضو شورای زکات استان را دادند که به غیر از سازمان جهاد کشاورزی، سایر دستگاه ها تاکنون اقدامی در این راستا انجام نداده اند.

وی عنوان کرد: امیدواریم دستور استاندار استان مبنی بر تشکیل کارگروه مذکور امسال در استان عملیاتی شود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده