ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زمینه سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های ایران و ترکیه فراهم شود

فرماندار تبریز شهرتی فر فرماندار تبریز با اشاره به ارتباط شهر تبریز و ارزروم ترکیه، گفت: همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی در بین تبریز و شهرهای ترکیه که به‌عنوان خواهر خوانده مشخص شده‌اند نباید روی کاغذ بمانند و باید مورد توجه مسئولان دو کشور قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی فر در دیدار چاغلار فخری چاکیرآلپ سرکنسولگری ترکیه در تبریز، اظهار داشت: بین تبریز وشهرهای ترکیه در بحث‌های فرهنگی وتاریخی مناسبت‌ها وشباهت های زیادی وجود دارد و بین دو کشور ایران وترکیه یک ارتباط دوستی وتاریخی وجود دارد که باید حفظ وتقویت شود.

فرماندار تبریز گفت: وظیفه قانونی و سیاسی ما مسئولان دوکشور افزایش همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی وسیاسی می‌باشد که باید ارتباط ساده و روان بین دو کشور را سازماندهی کنیم.

وی با اشاره به ارتباط شهر تبریز و ارزروم ترکیه، گفت: همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی در بین تبریز وشهرهای ترکیه که بعنوان خواهر خوانده مشخص شده‌اند نباید روی کاغذ بمانند و باید مورد توجه مسئولین دو کشور قرار گیرند.

شهرتی فر افزود:45 شرکت صنعتی با 88 نفراز اتباع ترکیه در تبریز فعال هستند و باید زمینه‌های فعالیت و مشارکت بیشتر شرکت‌های ایرانی وترکیه را بررسی و فراهم کنیم تا شرایط مناسب برای سرمایه گذاران دو کشور آماده شود.

فرماندار تبریز با اشاره به انتخاب تبریز بعنوان هدف گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این شهر گفت: پتانسیل‌های توریستی، طبیعی و اقتصادی تبریز بهترین فرصت برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران ترکیه است.

شهرتی فر در این دیدار خواستار ایجاد ارتباط وتبادل دانشجویان دانشگاه‌های تبریز وترکیه، برگزاری مسابقات منطقه ای ورزشی بین دو کشور، شناساندن تمدن وتاریخ شهر تبریز در شهرهای ترکیه شد و همچنین برگزاری همایش فرمانداران تبریز، اردبیل، ارومیه، زنجان با شهردار مرکزی شرق ترکیه را در شهرستان تبریز پیشنهاد نمود.

در آینده شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران ترکیه در تبریز خواهیم بود

سرکنسولگری ترکیه نیز دراین دیدار گفت: تبریز از شهرهای مهم تجاری، صنعتی و فرهنگی ایران برای تجار کشور ترکیه محسوب می شودو این یک امتیاز برای سرمایه گذاران ایرانی وترکیه است.

چاغلار فخری چاکیرآلپ با بیان اینکه افزایش مشارکت‌ها بین دوکشور ایران وترکیه هدف اصلی ماست، گفت: شرکت‌های بزرگ ترکیه برای سرمایه گذاری در تبریز آماده می‌باشند و ان شااله در آینده شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران ترکیه در تبریز خواهیم بود.

وی گفت: برای شناساندن پتانسیل‌های گردشگری تبریز در ترکیه تمام تلاش‌های خود را خواهیم کرد وبرای این منظور نیز می‌توانیم از امکانات شبکه سراسری ترکیه برای ساخت وپخش مستند تبریز در شبکه‌های تلویزیونی ترکیه استفاده کنیم.

چاغلار فخری چاکیرآلپ در آخر این دیدار خواستار تأسیس شعبه بانک‌های ترکیه در تبریز، رفع مشکلات ویزاهای یکساله تجار ترکیه، رفع مشکلات اخذ مجوز فعالیت‌های اقتصادی برای بازرگانان و برطرف کردن مشکل گواهینامه‌های رانندگی تجار ترکیه در تبریز شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده