ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستان پینه بسته حاصل دسترنج کشاورزاناخبار داغ کلنگ‎زنی فولاد سقاوه بعد از انتخابات فروکش کرد

تسنیم کهگیلویه و بویراحمد 1 اعضای شورای عالی استان کهگیلویه و بویراحمد از نیمه کاره رها شدن پروژه‌ها، افزایش بیکاری و جولان دلالان کشاورزی در مناطق مختلف این استان گلایه کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، نشست اعضای شورای عالی استان کهگیلویه و بویراحمد متشکل از نمایندگانی از تمامی شهرستان‌های استان ظهر امروز با حضور حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار شد.

عضو شورای عالی کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از شهرستان بویراحمد در این نشست با انتقاد از بی توجهی مسئولان به پروژه‌های نیمه کاره رها شده در این استان گفت: بیمارستان 200 تختخوابی شهید جلیل یاسوج هنوز اندر خم یک کوچه است در حالی بیمارستان بوشهر که در مقیاسی بزرگتر از این پروژه در یک بازده زمانی آغاز شد هم اکنون خدمات لازم را به بیماران نیازمند ارائه می‌دهد ولی بیماران استان باید برای مداوا به سایر استان‌ها سفر کنند.

محمد مهدی حیدرخواه خواستار آبرسانی به زمین‌های مستعد کشاورزی مارگون بویراحمد شد و افزود: قبل از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشریفات لازم برای کلنگ زنی کارخانه فولاد سقاوه مارگون فراهم شد ولی بعد از گذشت بیش از 75 روز از انتخابات هنوز خبر از اجرایی شدن این پروژه نیست.

وی با انتقاد از بکارگیری نیروهای غیر بومی در کارخانه سیمان مارگون، افزودک دود کارخانه سیمان قراره میهمان خانواده‌های مارگونی باشد ولی برای استخدام کارگر ساده این واحد تولیدی باید از سایر مناطق و حتی استان‌ها نیرو وارد کنند.

مانور دلالان در دنا/دستان پینه بسته حاصل دسترنج کشاورزان

دیگر عضو شورای عالی کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از شهرستان دنا در این نسشت از نبود سردخانه در شهرستان مستعد برای کشاورزی دنا گلایه کرد و گفت: به دلیل نبود سردخانه محصولات باغداران این منطقه توسط دلالان با کمترین قیمت ممکن خریداری می‌شود و تنها دستان پینه بسته حاصل دسترنج کشاورزان است.

ایوب فلسفی خاطرنشان کرد: برخی از متقاضیان احداث مرغداری در شهرستان دنا که مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند به دلیل اینکه جهاد کشاورزی جهت تسهیلات سرمایه درگرش معرفی می‌کند معطل مانده اند و هنوز خبری از اجرای طرح نیست.

وی با اشاره به اینکه دو سوم از جمعیت 41 هزار نفری شهرستان دنا در بخش پاتاوه سکونت دارند، افزود: نبود بیمارستان یکی از مهمترین مشکلات مردم این منطقه است در حالی دولت بنا دارد بیمارستان 32 تختخوابی در سی سخت احداث کند.

راه و شهرسازی نسبت به جاده‌های روستایی بی تفاوت است

نماینده شهرستان بهمئی در شورای عالی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از بی تفاوتی راه و شهرسازی نسبت به جاده‌های روستایی این شهرستان انتقاد کرد و گفت: وضعیت راه‌های روستایی شهرستان بهمئی بویژه در دو بخش ممبی و سرآسیاب مطلوب نیست و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

امان‌الله جیره نژاد تصریح کرد: 6 میلیارد و 400 میلیون تومان برای راه‌های ارتباطی شهرستان بهمئی اختصاص داده شد ولی راه و شهرسازی هنوز نسبت به انعقاد قرارداد با پیمانکار اقدام نکرده است.

وی همچنین خواستار تسریع در روند اجرایی پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای اطراف شد و افزود: بیشتر از این منتظر ماندن مردم به صلاح نیست و باید هرچه سریعتر این پروژه به سرانجام برسد.

تلاش برای افزایش اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد نتیجه داد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد از سه برابر شدن بودجه استان خبر داد و گفت: با پیگیری مسئولان متولی اعتبارات استان از 350 میلیارد تومان طی 2.5 سال گذشته به هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسن نوروزی ظهر امروز در جمع اعضای شورای عالی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سه برابر شدن اعتبارات مصوب استان نتیجه تلاش بی وقفه مدیریت ارشد استان و مسئولان متولی بوده و در صورتی تخصیص 100 درصدی نباشد این مهم مروبط به کل کشور بوده و محدودیت‌های اعتباری که بنا به دلیال مختلف وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه نقش رسانه‌ها در توسعه همه جانبه استان بر هیچ کسی پوشیده نیست، افزود: نباید بدون تحقیق و بررسی لازم نسبت به عدم تخصیص اعتبارات واکنش منفی نشان دهیم و مغرضانه دنبال این باشیم وضعیت اعتبارات را بحرانی نشان دهیم زیرا مردم بهترین ناظران هستند و خود همه چیز را می‌دانند.

نوروزی تصریح کرد: در سال 94 بودجه عمومی کل کشور 220 هزار میلیارد تومان بود که از این میزان 170 هزار میلیارد تومان و مابقی عمرانی بود که در مجموع 185 هزار میلیارد تومان آن محقق شد و اعتبارات عمرانی به 35 هزار میلیارد تومان رسید.

کلنگ زنی کارخانه فولاد سقاوه با حضور رئیس جمهور

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده کارخانه فولاد سقاوه مارگون با حضور هئیت دولت و یا معاون اول رئیس جمهور در آینده‌ای نچندان دور کلنگ‌زنی می‌شود.

نوروزی با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه آبرسانی از سد کوثر به شهر لیکک و روستاهای اطراف، اظهار داشت: مخزن آماده بهره‌برداری و خط انتقال و پمپاژ مراحل نهایی آن در حال انجام است.

وی عنوان کرد: 15 جواز تاسیس واحد صنعتی برای ایجاد در شهرک صنعتی خان احمد باشت از سوی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان صادر و باید برای جذب سرمایه گذار در آن تلاش شود و امیدوریم با گشایش اعتباری در کشور در سال 95 و سال های بعد فضای کسب و کار استان بهبود یابد و شهرک صنعتی خان احمد رونق یابد و افرادی برای سرمایه گذاری در آن مراجعه کنند.

نوروزی با اشاره به اینکه در سال 94 برای دانشکده صنعت و معدن چرام 459 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت، عنوان کرد: بیمارستان 32 تخت خوابی چرام بزودی کلنگ زنی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه اتصال شهرستان لنده به جاده "پاتاوه به دهدشت"، تصریح کرد: این پروژه به طول 5 کیلومتر و با احداث یک دهنه پل جزو طرح‌های اولویت دار شهرستان لنده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود اعتبار و زیاد بودن پروژه‌های نیمه تمام رویکرد مهم دولت یازدهم و مسئولان استان واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی است تا زودتر اجرایی شوند.

بیمارستان شهید جلیل یاسوج 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سال 94 برای تسریع در روند اجرایی بیمارستان 200 تختوابی شهید جلیل یاسوج 20 میلیارد تومان مصوب شد که در مجموع 5 میلیارد تومان تخصیص یافت.

نوروزی بیان کرد: برای تکمیل بیمارستان شهید جلیل یاسوج 25 میلارد تومان اعتبار نیاز بوده که در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی شده در بودجه سال 95 برای این بیمارستان بخش طیادی از فعالیت‌های اجرایی این پروژه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای پروژه جاده "پاتاوه به دهدشت" در سال 95 حدود 59 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که امیداریم تخصیص داده شود، افزود: شهرداری های استان درآمدهای پایین دارند و این یک معضل اساسی بوده و باید شهرداری ها به دنبال درآمد زایی باشند.

نوروزی عنوان کرد: قرارگاه خاتم اوصیا به عنوان سرمایه گذار جدید معدن فسفات چرام مشخص شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

انتهای پیام/

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده