ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه روشندلان جهان اسلام برگزار می‌شود

چهاردهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه روشندلان جهان اسلام برای اولین بار در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محسنی بندپی در نشست خبری به مناسب برگزاری نخستین دوره  مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه روشندلان جهان اسلام از برگزاری این مسابقات در کنار سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خبر داد.

محسنی بندپی با بیان اینکه معاونت فرهنگی سازمان بهزیستی در طی یکسال گذشته اقدامات مهمی انجام داده است، اظهار داشت: نقطه عطف فعالیت‌های معاونت فرهنگی سازمان برگزاری اولین دوره مسابقات قرآنی در رشته حفظ کل ویژه روشندلان است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در این دوره از مسابقات 17 نفر از نمایندگان قرآنی از کشورهای ترکیه، مصر، پاکستان، افغانستان، تونس، نیجریه، اندونزی، بنگلادش، مالی و جمهوری اسلامی اسلامی ایران حضور دارند.

بندپی با اشاره به اقدامات انجام شده برای برگزاری این دوره از مسابقات از تهیه قرآن نفیس با خط بریل خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار قرآن نفیس با خط بریل تهیه شده است که در حین مسابقات به روشندلان ارائه خواهد شد.

وی افزود: تنظیم آئین‌نامه مسابقات،تعیین داوران و مشخص کردن شیوه داوری مسابقات در رشته حفظ قرآن از جمله تمهیداتی است که سازمان بهزیستی برای برگزاری این مسابقات بین‌المللی انجام داده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از 4 هدف اصلی برای بر گزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه روشندلان جهان اسلام یاد کرد و گفت: ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی جامعه هدف، آشنایی مردم با ظرفیت‌های قرآنی این افراد، تشویق روشندلان برای اهتمام در زمینه حفظ و قرائت قرآن کریم و همچنین برقراری ارتباط روشندلان با دیگر فعالان قرآنی از جهان اسلام از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

محسنی بندپی از حضور نماینده قرآنی ایران در این دوره از مسابقات یاد کرد و گفت: نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه روشندلان، عبدالغفور جوهرچی حافظ روشندل از استان خراسان رضوی است.

وی به جوایز رتبه‌های برتر در این مسابقات اشاره کرد و گفت: در این دوره از مسابقات به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20، 15 و 10 میلیون تومان اهداء‌ می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشو ردر خصوص چاپ قرآن کریم با خط بریل اظهار داشت: این قرآن به دست هنرمندان اصفهانی تهیه شده و در این دوره از مسابقات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محسنی بندپی به فعالیت‌های قرآنی در سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: شورای عالی قرآنی  با حضور نخبگان در سازمان بهزیستی تشکیل شده و اقداماتی از جمله برگزاری جشنواره قرآنی، را در این سازمان پیگیری می‌کند.

وی همچنین به دیگر فعالیت‌های شورای عالی قرآنی در این سازمان اشاره کرد و گفت: تدوین تفاهمنامه با تشکل‌های قرآنی و سازمان دارالقرآن کریم، ایجاد سازوکار بهینه با موسسات قرآنی پیرامون آموزش جامعه هدف، تدوین تفاهمنامه با سازمان دارالقرآن کریم ویژه دانشجویان و همچنین عضویت در شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی از جمله برنامه‌های این سازمان در جهت ارتقای سطح قرآنی جامعه هدف است.

لازم به توضیح است مسابقات بین‌المللی حفظ قرآن کریم ویژه روشندلان جهان اسلام از روز گذشته آغاز شده و در روز 27 اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد. این مسابقات در کنار سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده