ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری نمایشگاه خیریه برای آزادی جوانان زندانی

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش سایه ورزش در حوزه جوانان به علت نامعین بودن جایگاه جوانان در کشور، از نظر سیاسی و اقتصادی همچنان سایه سنگین ورزش بر این حوزه پا برجاست.

به گزارش خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا رستمی در نشست خبری که امروز شنبه در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: به علت استمرار سایه سنگین ورزش بر حوزه جوانان، امکان کارهای بنیادی در این حوزه وجود ندارد و یکی از مهم‌ترین وظایف ما رصد و سیاستگذاری دقیق در حوزه جوانان است؛ اما امکان رصد حوزه جوانان را نداریم.

وی در ادامه گفت: دستگاه‌های مختلف با ما همکاری لازم را نمی‌کنند و همین امر باعث شده که در انجام وظایف و تکالیف خود دچار مشکل شویم. اگر قرار است حوزه جوانان از ورزش تفکیک شود باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که از سازمان جدید حمایت‌های لازم صورت گیرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه فرآیند سیاست‌گذاری و اجرای برنامه‌ها در کشور بسیار بیمار است، اظهار کرد: در ستاد ساماندهی امور جوانان مصوبات متعددی داریم که برای آنها کمیسیون‌های تخصصی ذیل ستاد ماه‌ها کار کارشناسی می‌کنند اما پس از تصویب برنامه‌ها در ستاد، با چالش در حوزه اجرا مواجه می‌شویم.

رستمی اضافه کرد: بخش‌هایی که باید اطلاعات لازم را تولید و وضعیت جوانان را رصد کنند، وجود ندارد. در واقع امکان رصد نه در سطح استانی و نه در سطح ملی فراهم نیست، در نتیجه سیاست‌گذاری‌ها بر مبنای اطلاعات شفاف و دقیق انجام نمی‌شود.

وی افزود: حوزه پژوهشی و مطالعاتی جوانان نیز در کشور دچار بحران شده است و نه منابع لازم را در اختیار دارد و نه با آن همکاری لازم می‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: سامانه اطلاعاتی در کشور دچار مشکل است و دسترسی به کارهای انجام شده نیز وجود ندارد. فقدان برنامه متمرکز برای رصد وضعیت اجتماعی به ویژه در حوزه جوانان یکی از دلایل اصلی بحران‌های موجود در حوزه جوانان است.

رستمی درباره افزایش سقف وام ازدواج به 10 میلیون تومان اظهار کرد: انتظار داریم همانگونه که برای سایر امور بانک‌ها تسهیلاتی را در نظر می‌گیرند، تشکیل خانواده را به عنوان اولویت در حوزه جوانان لحاظ کنند. البته سالانه تعداد زیادی از جوانان ازدواج می‌کنند. براساس آمارهای موجود از بین 25 میلیون جمعیت جوان، سالانه 1.5 میلیون نفر ازدواج می‌کنند. آنان نباید برای دریافت وام ازدواج آواره شوند.

وی با بیان اینکه پرداخت وام ازدواج با مبلغ بیش از 3 میلیون تومان یک ضرورت است، اظهار کرد: هرچند ازدواج مربوط به مسائل اقتصادی نیست، باید توجه داشت که 3 میلیون تومان برای ازدواج کمک کننده نیست.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به پرسش ایسنا در زمینه علت انتخاب شهر شیراز به عنوان نامزد دومین پایتخت جوانان جهان اسلام علی‌رغم نبود این شهر در میان کاندیداها گفت: زمانی که انتخاب یکی از شهرهای ایران به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام مطرح شد شیراز یکی از گزینه‌ها بود اما امکان تامین هزینه‌های قابل توجه این کار را نداشت. از بین گزینه‌های دیگر، همدان را به عنوان نامزد پایتخت جوانان جهان اسلام پیشنهاد دادیم که در سازمان همکاری‌های اسلامی با چالش‌هایی مواجه شد.

رستمی افزود: پس از مدتی با ایجاد تغییرات استانی در فارس، شیراز به صورت رسمی برای نامزدی به عنوان دومین پایتخت جوانان جهان اسلام اظهار آمادگی کرد، البته از دیدگاه ما دو شهر بیشترین قابلیت را در این زمینه داشتند که یکی از آنها همدان و دیگری شیراز بود.

وی با بیان اینکه برای وزارت ورزش و جوانان مهم‌ترین شاخص برای نامزدی یکی از شهرها به عنوان دومین پایتخت جوانان جهان اسلام شاخص مشارکت اجتماعی جوانان بود، اظهار کرد: مشارکت اجتماعی جوانان در این دو شهر بیشتر بود. با اعلام آمادگی شیراز به عنوان دومین پایتخت جوانان جهان اسلام، انتخاب برای ما راحت‌تر شد چراکه این شهر هم دارای فرودگاه بین‌المللی است و هم از نظر پیشینه تاریخی، فرهنگی و هویت ایرانی – اسلامی از وضعیت خوبی برخوردار است، بنابراین این شهر را انتخاب کردیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی مراکز کنترل خشم نیز اظهار کرد: این مراکز تعطیل نشده بلکه نیاز به سیاستگذاری دارد و لازم است در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان و شورای عالی جوانان مصوب شود تا به عنوان مراکز قانونی فعالیت کنند.

رستمی اضافه کرد: در زمینه راه‌اندازی مراکز کنترل خشم ما با این سوال مواجه بودیم که آیا نیاز است به کنترل خشم به طور اختصاصی بپردازیم یا نه و آیا پشتوانه مطالعاتی و سیاستگذاری لازم در این زمینه وجود دارد؟ ما داخل معاونت ساماندهی امور جوانان پشتوانه مطالعاتی و سیاستی راه‌اندازی مراکز کنترل خشم را پیدا نکردیم. البته با اصل موضوع مخالفتی نداریم. در این شرایط قرار شد پشتوانه مطالعاتی این کار فراهم شود و به عنوان مراکز مدیریت هیجان، راه‌اندازی شوند.

وی در زمینه آخرین آمار خرید بیمه نامه ازدواج اظهار کرد: بدون انجام تبلیغاتی تاکنون در کشور 7000 بیمه نامه ازدواج خریداری شده است اما متاسفانه فرهنگ بیمه در جامعه ایرانی پایین است. در این شرایط صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش می‌توانند نقش مهمی در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه بیمه داشته باشند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره اختلاف میان وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی در زمینه متولی مراکز مشاوره ازدواج و خانواده اظهار کرد: نخستین جایی که مراکز مشاوره خانواده را طراحی و برای آن مجوز صادر کرد سازمان ملی جوانان بود. سازمان بهزیستی وظیفه رسیدگی به امور نیازمندان به کمک را دارد و براساس قانون می‌تواند مراکز مشاوره اجتماعی داشته باشد. البته تولی‌گری وزارت ورزش و جوانان در حوزه مراکز مشاوره ازدواج و خانواده نیاز به صراحت قانونی بیشتری دارد که امیدواریم این مساله در مجلس دهم حل شود.

رستمی درباره جداسازی دو حوزه جوانان و ورزش از یکدیگر نیز اظهار کرد: تفکیک این دو حوزه دو بال مهم دارد که یکی دولت و دیگری مجلس است. در هر دو حوزه با موانعی مواجه هستیم و دولت ناگزیر به کاهش هزینه‌های خود است، این در حالی است که راه‌اندازی یک تشکیلات جدید موجب افزایش هزینه‌های دولت می‌شود. از سوی دیگر مجلس نهم در پیش از انتخابات مجلس دهم به صورت عجولانه طرح تفکیک حوزه ورزش از جوانان را ارائه داد که به نوعی اقدامی سیاسی می‌تواند باشد.

وی ادامه داد: باید توجه کنیم که اگر دو حوزه ورزش و جوانان عجولانه با یکدیگر ادغام شدند، باید تفکیک آنان کاملا کارشناسی شده و مبتنی بر واقعیت‌ها باشد تا در صورت تشکیل سازمانی مستقل برای جوانان این سازمان از پشتوانه سیاسی و اقتصادی لازم برخوردار باشد در غیراینصورت راه‌اندازی یک سازمان جدید تنها موجب افزایش مطالبات به جوانان و نارضایتی آنها می‌شود و وزارت ورزش و جوانان نیز پیگیر تفکیک دو حوزه ورزش و جوانان است.

برنامه‌های هفته جوان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه برنامه‌های هفته جوان در سه سطح برنامه‌های متمرکز در معاونت ساماندهی امور جوانان، برنامه‌های دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی و برنامه‌های استانی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در تمام استان‌ها قرار است جشن ویژه روز میلاد علی اکبر (ع) برگزار شود که 164 جشن در کل کشور برگزار می‌شود و بین 1000 تا 5000 جوان در آن شرکت می‌کنند. در سایر روزهای هفته نیز جشن‌هایی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود که در کل کشور به رقم 633 جشن می‌رسد.

رستمی افزود: قرار است 1094 مسابقه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سراسر کشور برپا شود، علاوه بر آن 138 اردوی ارزان قیمت و هویتی برای جوانان تدارک دیده شده است.

وی در ادامه گفت: به دستور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در هفته جوان اماکن ورزشی مرتبط با وزارت ورزش و جوانان با 50 درصد تخفیف به جوانان خدمات ارائه می‌دهند. علاوه بر آن دریافت مشاوره ازدواج و خانواده در هفته جوان در مراکز مشاوره و ازدواج این وزارتخانه رایگان است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: انجام دیدارهایی با ائمه جماعات و مدیران استانی، جشن تجلیل از جوانان برتر و جوانان فعال در عرصه‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی‌ها و نیازمندی‌های جوانان، ارائه کارت‌های تخفیف با نام جوان کارت در استان‌ها توسط سازمان‌های مردم نهاد جوانان، برگزاری جشنواره سرآمدان جوان در استان سمنان و رونمایی از اشتغال جوانان در این استان دیگر برنامه‌های استانی پیش‌بینی شده در حوزه جوانان است.

رستمی افزود: از تمام اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان خواسته‌ایم که بالاترین مقام آن به مناسبت هفته جوان پیامی را منتشر و دیدگاه‌ها و برنامه‌های دستگاه خود در حوزه جوانان را در این پیام مطرح کند.

بی ش از 70 درصد جوانان در انتخابات شرکت کردند

وی در ادامه درباره برنامه‌های متمرکز هفته جوان اظهار کرد: فردا همایش جوانان، صلح و امنیت در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. ما به دلیل خاصی برنامه‌های خود در هفته جوان را با این همایش آغاز کردیم. پس از برجام اتفاقات خوشایندی در کشور رخ داد و اخبار اجتماعی مثبتی در پی داشت که از جمله آنها می‌توان به امید میان جوانان اشاره کرد. همین امید باعث شد که بر خلاف انتظارات بیش از 70 درصد از جوانان در انتخابات شرکت کنند و این آمار براساس یکی از مطالعات ما به دست آمد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: جوانان انتظار دارند که برجام علاوه بر آثار اجتماعی، آثار اقتصادی نیز داشته باشد. دستیابی به این هدف نیازمند رفع چالش‌هاست و برجام مخالفانی دارد که آنان مخالف امید و نشاط نیز هستند. هدف از برگزاری همایش جوان، صلح و امنیت، کمک به گسترش گفتمانی است که باعث خروج کشورمان از تحریم شد و در این میان به نقش جوانان توجه شود.

رستمی در ادامه گفت: تقریبا به ازای هر روز از هفته جوان، یک نشست تخصصی با جوانان پیش‌بینی کرده‌ایم. قرار است دوشنبه در 3 نقطه شهر تهران (شمال، مرکز، جنوب) من با جوانان گفت‌وگو کنم.

وی با بیان اینکه 27 اردیبهشت‌ماه روز جوان، نشاط، سلامت و ورزش نامگذاری شده، متناسب با این روز، با یکی از اعضای هیات دولت دیدار می‌کنیم که این فرد وزیر ورزش و جوانان خواهد بود. البته قرار است تقریبا به ازای هر یک از روزهای هفته جوان، با یکی از اعضای هیات دولت یا مشاوران دولت دیدار شود و جمع‌بندی این دیدارها به دولت ارائه خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری شصت‌ویکمین ستاد ملی امور جوانان در روز دوشنبه اظهار کرد: در این روز از طرح کارت آتیه جوانان رونمایی می‌شود، در مرحله اول این کارتها در تهران صادر می‌شود سپس جوانان سراسر کشور می‌توانند از آن بهره ببرند.

رستمی با بیان اینکه کارت آتیه جوانان 4 کارکرد عمده دارد، اظهار کرد: 2000 کالا و خدمات در قالب این کارت پیش‌بینی شده که جوانان با تخفیف ویژه می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر آن سه‌پنجم کارمزد خرید جوانان به عنوان پس‌انداز برای آنان ذخیره می‌شود که طی 15 سال به 7 میلیون تومان می‌رسد. اگر جوانان این پس‌انداز را در بورس سرمایه‌گذاری کنند پس از 15 سال به 40 میلیون تومان می‌رسد. یکی دیگر از امکانات این کارت امکان خرید اعتباری است، مجموعه‌های مختلفی در بخش خصوصی و عمومی از 5 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان این امکان را فراهم آورده است و امیدواریم در 6 ماهه سال 95 مرحله اول این کارت در تهران انجام شود و در صورت مثبت بودن بازخوردها در سه ماه پایانی سال، در کشور اجرایی شود.

وی از رونمایی از سامانه کارآفرینی جوانان در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان خبر داد و اظهار کرد: در 7 ماه گذشته کار کارشناسی مستمری در این زمینه انجام شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: هر جوانی که از این سامانه استفاده کند، بالغ بر 7 میلیون تومان اعتبار در آن دارد و با استفاده از آن می‌تواند از خدمات سامانه کارآفرینی جوانان بهره ببرد. اگر تمایل داشته باشد، می‌تواند وارد مرحله سرمایه‌گذاری شود، در این مرحله کارتی برای جوانان پیش‌بینی شده و معرفی سرمایه‌گذار و جلب مشارکت آن امکان‌پذیر شده است و یکی دیگر از برنامه‌های 27 اردیبهشت‌ماه برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری پایتخت جوانان جهان اسلام است و در این جلسه برنامه‌های شیراز، به عنوان دومین پایتخت بررسی می‌شود.

رستمی درباره برنامه‌های سه‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه گفت: این روز به نام جوان، نشاط، ازدواج و خانواده نامگذاری شده است که از جمله برنامه‌های این روز، می‌توان به برگزاری میزگرد تخصصی رسانه‌ای با عنوان اوقات فراغت، دیدار نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد جوانان با شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، دیدار نمایندگان سمن‌ها با محمدعلی نجفی، مشاور رییس جمهور در پایه نشست تخصصی چالش‌ها و فرصت‌های جوانان در دانشگاه آزاد رودهن اشاره کرد.

برگزاری نمایشگاه خیریه عکس برای آزادی جوانان زندانی

وی با بیان اینکه روز 29 اردیبهشت‌ماه روز جوان، نشاط و نوآوری نامگذاری شده است، اظهار کرد: برگزاری جشنواره سرباز جوان بر پایه یک نمایشگاه خیریه عکس طبیعت از سوی یکی از سازمان‌های مردم نهاد جوانان از جمله برنامه‌های این روز بوده و قرار است مجموعه عکس‌های فروخته شده در این نمایشگاه برای آزادسازی جوانان زندانی صرف شود که به علت مشکلات ناشی از کسب و کار، در زندان به سر می‌برند. در این روز قرار است نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کنند علاوه بر آن در قالب یک میزگرد تخصصی به چرایی مشارکت جوانان پرداخته می‌شود. آغاز برنامه‌های آموزش رایگان پیش از ازدواج برای زوج دانشجو نیز از جمله برنامه‌های 29 اردیبهشت‌ماه است که این برنامه تا پایان سال ادامه می‌یابد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره برنامه 30 اردیبهشت‌ماه در هفته جوان نیز اظهار کرد: جوان، نشاط، سبک زندگی و محیط زیست نامگذاری شده و الگویی تحت عنوان گردشگری ارزان قیمت جوانان طراحی شده که قرار است در دو نوبت اجرا شود. یک نوبت آن در زمینه طبیعت‌گردی به اجرا در می‌آید و تا پایان سال برگزاری این برنامه را در سراسر کشور دنبال می‌کنیم. همچنین نشست با معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی سراسر کشور و برگزاری میزگرد تخصصی جوان و نوآوری از دیگر برنامه‌های این روز است.

رستمی با بیان اینکه 31 اردیبهشت‌ماه روز جوان، نشاط، اقتصاد مقاومتی و عزم ملی نامگذاری شده است، گفت: دیدار با خانواده شهدا و اجرای طرح پاکداشت طبیعت از جمله برنامه‌های این روز است. قرار است روز جمعه به 1000 جوان در قالب پاکداشت طرح طبیعت به پاکسازی جاده چالوس بپردازند. علاوه بر آن از مسئولان حوزه جوانان خواسته شده در قالب سخنرانی‌های پیش از خطبه نماز جمعه موضوعات مرتبط با جوانان را مطرح کنند.

وی افزود: کوهپیمایی بزرگ جوانان یکی دیگر از برنامه‌های ماست که 7 صبح از پارک جمشیدیه آغاز می‌شود و جوانان طی مسیر کوهپیمایی به پاکسازی محیط می‌پردازند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه اول خردادماه روز جوان، نشاط و مشارکت اجتماعی نامیده شده است، گفت: آسیب‌های اجتماعی یکی از موضوعات محوری است. 25 محور آسیب اجتماعی در کشور شناسایی شده که هر یک متولی خاص خود را دارند. متولی اصلی آسیب‌های اجتماعی دختران جوان وزارت ورزش و جوانان است. بنابراین قرار است کمیته‌ای در این زمینه تشکیل دهیم. شروع نمادین این کار در اول خردادماه خواهد بود و همچنین از کمپ دختران جوان آسیب دیده بازدید می‌کنیم.

رستمی با اشاره به حمایت از سازمان‌های مردم نهاد اظهارکرد: در سال 94 با سقف 7 میلیون تومان از سمن‌های جوانان حمایت کردیم و نزدیک به 40 درصد از اعتبارات حوزه جوانان به این سمن‌ها اختصاص یافت. در سال جاری با اولویت‌گذاری مناطق حاشیه‌نشین و آسیب دیده شهرها، 10 شهر در اولویت قرار گرفته است و سمن‌ها می‌توانند طرح‌های خود را در این زمینه آماده کنند. 50 درصد از اعتبارات حوزه جوانان در این سال به مشارکت اجتماعی جوانان با محوریت مناطق حاشیه‌نشین تخصیص می‌یابد و برنامه‌های مربوط به این موضوع را رضا حجتی مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان در روز شنبه اول خردادماه اعلام می‌کند.

وی درباره دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اول خردادماه اظهار کرد: برگزاری تور تهرانگردی جوانان برای 30 جوان، انجام ورزش همگانی با موضوع پیاده‌روی در پارک ملت، برپایی میزگرد روسای کمیسیون‌های مراکز تخصصی ازدواج با موضوع آسیب‌شناسی مشاوره‌های غیرتخصصی در حوزه ازدواج و خانواده از دیگر برنامه‌های ماست. یکی از معضلات مربوط به ازدواج ارائه مشاوره‌های غیرتخصصی که می‌تواند موجب ازدواج‌های نادرست و طلاق شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: روز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه به نام جوان، نشاط و انتظار نامگذاری شده و قصد داریم در این روز مسابقه دوچرخه‌سواری جوانان را از میدان آزادی تا میدان انقلاب تهران برگزار کنیم. روز دوشنبه دوره آزمایشی آموزش‌های پیش از ازدواج جوانان در تهران برای 5000 نفر در یکی از فرهنگسراهای تهران آغاز می‌شود، امیدواریم بتوانیم در سال 95، 1.5 میلیون جوان را تحت این آموزش‌ها قرار دهیم.

رستمی با بیان اینکه در سال جاری بزرگترین جشنواره جوانان با نام ایران جوان در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: افتتاحیه این جشنواره سه‌شنبه 4 خردادماه در هتل هما برپا می‌شود. البته قرار است جشنواره ایران جوان از خردادماه آغاز شود و تا پایان آذرماه به طول بی‌انجامد.

وی با اشاره به محورهای جشنواره ایران جوان گفت: برگزاری نمایشگاه هنری چند رسانه‌ای جوانان، جشنواره هنری جوانان (ویدیو آرت، هنرهای مفهومی و هنرهای مرتبط با شبکه‌های اجتماعی ) از جمله این برنامه‌هاست. در سراسر کشور در این زمینه فراخوان داده می‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: سومین بخش جشنواره ایران جوان برگزاری نمایشگاه کالا و خدمات جوانان است. علاوه بر آن منشور پیمان جوانمردان امضا می‌شود. مسیر موفقیت از دیگر بخش‌های جشنواره ایران جوان است و قصد داریم افراد نامداری که در سطح جهان موفق به کسب افتخاراتی شده‌اند در این همایش حضور یابند.

رستمی راه‌اندازی باغ استعدادها را یکی از دیگر بخش‌های جشنواره ایران جوان ذکر کرد و گفت: این کار در قالب یک شتاب‌دهنده انجام می‌شود. یکStart up weekend پیش‌بینی شده که مجموعه‌ای از موضوعات چالش‌برانگیز در آن گنجانده شده است. علاوه بر آن قرار است در 10 نقطه از کشور ورزش‌های مفرحی پیش‌بینی شود که انجام برخی از آنها در کشورمان سابقه نداشته است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: سامانه خرید اختصاصی کالاهای جوانان نیز پیش‌بینی شده که در پایان جشنواره معرفی می‌شوند. چهارشنبه نیز قرار است بزرگترین جشنواره جوانان کنار دریاچه آزادی برگزار شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست، محسن طلایی مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر(ع) گفت: این جشنواره در سراسر کشور برگزار می‌شود و در تدارک تحولاتی برای آن به منظور کیفی‌تر برگزار کردن این رویداد هستیم.

وی با اشاره به رونمایی از بیمه تحصیل و بیمه فراغت اظهار کرد: این بیمه‌ها با مشارکت بیمه ایران راه‌اندازی می‌شوند و قرار است تا دو سه هفته آینده رونمایی شود.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان با هماهنگی‌های انجام شده با رامبد جوان اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم برخی از زوج‌های جوان را در برنامه خندوانه شرکت دهیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X