ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صدور 300 مجوز ایجاد واحد پرورش دام و طیور در استان اردبیل در سال جاری

به گزارش ایرنا، معرفت آذری روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل افزود: پارسال 99 مجوز پرورش دام و طیور با سرمایه گذاری 746 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 213 نفر صادر شده بود.
وی بیان کرد: در سال گذشته همچنین برنامه های کاهش شدت مصرف انرژی در هفت واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 111 هزار و 940 قطعه سال گذشته اجرا شد که در سال جاری این تعداد به 50 واحد افزایش خواهد یافت.
وی افزود: پارسال چهار واحد تولید مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 235 هزار قطعه سال 1394 راه اندازی شد و بر اساس برنامه ، پنج واحد دیگر نیز با ظرفیت 125 هزار قطعه در سال جاری راه اندازی می شود.
او اضافه کرد: 2 واحد گلخانه ای پرورش قارچ با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریال و ظرفیت ایجاد اشتغال برای هشت نفر سال گذشته راه اندازی شد و 15 واحد نیز با اعتبار 95 میلیارد ریال و اشتغال 104 نفر برای امسال در نظر گرفته شده است.
آذری عنوان کرد: صدور پروانه گلخانه (پرورش صیفی جات) در سال جاری 2 واحد با سطح زیر کشت 6 هزار مترمربع انجام شد و 10 واحد نیز برای سال جاری با سطح زیر کشت 30 هزار مترمربع جزو برنامه هاست.
وی ادامه داد: سال گذشته صدور پروانه احداث گلخانه در زمینه پرورش گل و گیاه نداشتیم اما در سال 1395 یک واحد با سطح زیر کشت سه هزار مترمربع انجام خواهد شد.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل همچنین گفت: صدور پروانه گلخانه پرورش قارچ خوراکی دکمه ای سال گذشته نداشتیم؛ امسال چهار واحد با ظرفیت 800 تن پروانه دریافت می کنند.
او افزود: برای 2 واحد مجوزهای نهادهای تولید و توزیع کود در سال 1394 صادر شد که برای سال جاری صدور مجوز برای 98 واحد برنامه ریزی شده است.
آذری بیان کرد: همچنین سال 1394 مجوز گیاه پزشکی برای 15 واحد صادر شده بود که امسال تلاش می شود این تعداد به 35 واحد برسد.
وی در ادامه صدور مجوز برای صنایع تبدیلی و تکمیلی، راه اندازی مرکز کنترل سموم و دفع آفات نباتی، الکترونیکی کردن صدور مجوز راه اندازی واحدهای دام و طیور، گلخانه و شیلات و افزایش پوشش استاندارد برای تولیدات کشاورزی را از دیگر برنامه های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برای سال 1395 عنوان کرد.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده