ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار زنان سرپرست خانوار در خراسان جنوبی 13.1 درصد است

مژگان شریفی روز شنبه در کمیته تخصصی اشتغال در حوزه زنان و خانواده استانداری خراسان جنوبی افزود: این رقم 93صدم درصد از میانگین کشوری بیشتر است، برای ایجاد توسعه پایدار باید این قشر بیشتر مورد حمایت ویژه مسئولان قرار بگیرند.
وی گفت: هدف این دفتر در کمیته تخصصی توانمندسازی زنان، اشتغال، تحکیم بنیان خانواده، افزایش توانمندی در حوزه های کار آفرینی و مشارکت اقتصادی و بهره مندی در توسعه همه جانبه و متوازن است که در این راستا سامانه بانک اطلاعاتی به زودی راه اندازی می شود.
وی تعامل، حمایت و فعال سازی دستگاههای دولتی و بهره گیری از ظرفیت استان در حوزه بانوان را یکی از اقدامات دفتر یاد شده ذکر کرد و افزود: تلاش داریم از ظرفیت های استان در راستای حمایت از زنان روستایی گام های مثبتی برداریم.
وی با اشاره به جایگاه زنان و خانواده در توسعه و بستر سازی برای حضور در حوزه اقتصادی و اجتماعی گفت: در ارتباط با توسعه و توانمندسازی زنان، تشکیل تعاونی های این قشر و کارگاههای کارآفرینی اشتغال تفاهم نامه ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
شریفی اظهار کرد: توسعه تعاون، توانمندی زنان روستایی، گسترش صنایع دستی و اقتصاد مقاومتی از جمله راهبردهای دفتر امور بانوان است و در بحث سازمان های محلی استان در بخش صندوق های خرد زنان تاکنون موفق عمل کرده است.
وی گفت: 37 سازمان های مردم نهاد برای توانمند سازی و حمایت زنان سرپرست خانوار در خراسان جنوبی فعال هستند.
وی با بیان اینکه جمعیت خراسان جنوبی بر اساس سرشماری سال 1390، 732 هزار نفر بود، افزود: 49.7 درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می دهند.
وی میزان مشارکت اقتصادی زنان استان را 17.1 درصد عنوان کرد و گفت: این رقم با توجه به آمار کشوری در سطح بالایی قرار گرفته است.
همچنین رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران به تغییرات جمعیتی در سال های 85 تا 90 بر اساس اطلاعات سازمان آمار، افزود: طبق سر شماری سال 90 از 21 میلیون خانوار، سرپرستی 2 میلیون و 500 خانوار بر عهده زنان سرپرست خانوار بود.
فهیمه فیروزفر گفت: تعداد زنان سرپرست خانوار در سال 90 نسبت به سال 85 به 12.5درصد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه از نظر اقتصادی خانواده های زنان سرپرست در سطح پایینی قرار دارند، یادآور شد: 43.3 درصد آنها در دو دهک پایین درآمدی و 13 درصد در دو دهک بالای درآمدی قرار دارند.
وی ادامه داد: از طرفی دیگر میانگین درآمد خانوارهای زن سرپرست حدود 34 درصد کمتر از خانوارهای مرد سرپرست است.
در این نشست بانوان تعدادی از دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده