ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

آیا هنگام تمرکز، زود خسته می شوید یا در انجام کارها و فعالیت‌های بدون دغدغه، با مشکل مواجه می شوید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، استفاده زیاد از گوشی هوشمند می‌تواند علت کمبود توجه و بیش فعالی باشد.

ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از کاربران گوشی هوشمند در نشست‌های اجتماعی و خانوادگی از گوشی هوشمند استفاده می کنند و حین کار نیز از هر ۱۰ نفر، هفت نفر به سراغ گوشی هوشمند خود می روند.

'کستادین کوشلوو' محقق دانشگاه ویرجینیا در امریکا گفت: مطالعه جدید نخستین مدرک تجربی است که نشان می‌دهد استفاده از گوشی هوشمند حین کار و یا نشست‌های جمعی می‌تواند سبب افزایش بی‌توجهی و بیش فعالی شود.

در این تحقیق ۲۲۱ دانشجوی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا شرکت داشتند و در طول یک هفته مدت مطالعه، گوشی‌های آنها در دسترس و نوتیفیکیشن‌های دستگاه‌ها در وضعیت فعال قرار داشت. این افراد در طول یک هفته بیشترین امکان استفاده از گوشی‌ها را داشتند.

گروه دیگری از شرکت کنندگان نیز تعیین شدند و در طول یک هفته، علاوه بر غیر فعال شدن نوتیفیکیشن‌های گوشی‌هایشان، اساسا تلفن‌های همراه آنها دور از دسترس قرار گرفت و در نتیجه امکان استفاده کمتری از گوشی را داشتند.

نتایج مطالعه بیشترین میزان کم توجهی و بیش فعالی را در گروه نخست نشان داد و اعضای این گروه علائم این اختلال را که شامل حواس پرتی، اشکال در تمرکز و خسته شدن هنگام تمرکز، بی قراری، مشکل یک جا نشستن، مشکل در انجام وظایف و فعالیت ها است، بروز دادند.

به گفته محققان، گوشی‌های هوشمند به واسطه در دسترس بودن منبع مهم کاهش تمرکز افراد هستند.

نتایج این مطالعه در کنفرانس تعامل انسان و کامپیوتر در سان خوزه کالیفرنیا ارائه شد.

منبع: گجت نیوز

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده