ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رژیم صهیونیستی یک فعال سیاسی فلسطینی را روانه زندان کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رام الله، « عبدالله ابو رحمه» فعال سیاسی و حقوق بشر فلسطینی به اتهام آنچه رژیم صهیونیستی 'مداخله در کار نظامیان رژیم صهیونیستی' نامیده، دستگیر شده است.
خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: عبدالله ابو رحمه به زندان نظامی 'اوفر' در نزدیکی شهر 'رام الله' در کرانه باختری منتقل شده است.
پیشتر ابو رحمه 15 ماه به اتهام سازماندهی تظاهرات هفتگی علیه ایجاد موانع و دیوارهای حایل توسط ماموران رژیم صهیونیستی برای جداسازی دهکده فلسطینی
'بیلین' در زندان گذرانده بود.
ابورحمه در مارس 2011 از زندان رژیم صهیونیستی در حالی آزاد شد که حکمی در باره محکومیت وی به 4 ماه حبس تعلیقی، برای وی صادر شده بود که در کرانه باختری به مدت 5 سال اعتبار دارد.
اتهام وی در دادگاه مداخله در کار یک نظامی رژیم صهیونیستی بود که مربوط به حادثه ای در می 2012 می شد که ابورحمه برای جلوگیری از فعالیت یک دستگاه تراکتور برای ایجاد دیوار حایل در دهکده 'بیتونیه' تلاش می کرد.
به گفته «گابی لسکی» وکیل مدافع وی، ابورحمه به عنوان مدافع حقوق بشر، حق برپا کردن تظاهرات علیه اشغالگری را دارد و بازداشت و محکومیت وی فاقد پایه و اساس حقوقی است.
به گفته لسکی، به نظر می رسد که پیگرد یک فلسطینی به اتهام دست زدن به یک اقدام نمادین غیرخشونت بار علیه اشغالگری، بیشتر سیاسی است تا کیفری.
ابورحمه، یک آموزگار حدودا 40 ساله است، به علت هماهنگ کردن تظاهرات اعتراض آمیز غیرمسلحانه علیه ایجاد موانع برای جدایی کرانه باختری از سرزمین فلسطین در بیلین، شناخته شده است.
بازداشت وی در سال 2009 و محکومیتش در دادگاه پس از آن به علت برپایی تظاهرات اعتراض آمیز در بیلین، موجب ابراز نگرانی گروه های مدافع حقوق بشر و همچنین 'کاترین اشتون' رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا شد که وی را یک مدافع حقوق بشر توصیف کرد که دست به اعتراض غیرخشونت بار زده است.
بر اساس گزارش ها، بیش از 7 هزار فلسطینی در بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی نگهداری می شوند که بیشتر آن ها بدون تفهیم اتهام و یا برگزاری محاکمه، زندانی هستند.
گروه های حقوق بشر، همواره از سازمان نظارت بر زندان های این رژیم به دلیل موارد نقض مکرر حقوق زندانیان انتقاد کرده اند.
همچنین وزارت امور اسیران فلسطین اعلام کرده است که در حال حاضر یک هزار و 500 فلسطینی بیمار در زندان های فلسطین اشغالی نگهداری می شوند.
وزارت امور زندانیان فلسطین به تازگی با اشاره به شرایط نامناسب پزشکی و بهداشتی بازداشتگاه های زندان های این رژیم، افزود: شمار زندانیان بیمار فلسطینی به دلیل بی توجهی ماموران رژیم اشغالگر قدس به مسایل پزشکی زندانیان و درمان نشدن آنها، رو به افزایش است.
این وزارتخانه همچنین هشدار داد که اکنون جان بسیاری از زندانیان در خطر است. خاورم**9377**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده