ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگرانی آلمان ها از برگزیت و کاهش سرمایه گذاری آن کشور در انگیس

خبرگزاری رویترز روز شنبه از برلین گزارش داد که شرکت های آلمانی همچنین هشدار می دهند که لغو عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا می تواند به اقتصاد دو کشور آسیب وارد کند.
سرمایه گذاری مستقیم آلمان درانگلیس در سه ماه از چهارماهه اول سال جاری به 4.4 میلیارد یورو (5 میلیارد دلار) تنزل یافت که این بدنبال کاهش سالانه بیش از40 درصددر سال 2015 است.
'مارکوس کربر' مدیر عامل بی دی آی فدراسیون صنایع آلمان به رویترز گفت: خروج بریتانیا نشانگر عدم اطمینان شرکت های آلمانی در کسب و کار تجاری است.
وی افزود: شرکت ها نسبت به برگزیت واکنش و آن را به صورت تاخیر یا کاهش سرمایه گذاری نشان می دهند.
کربرر با ابراز نگرانی های شرکت های آلمان وسرمایه گذاران آن کشور پیش از همه پرسی گفت که برگزیت به شک و تردیدهای قانونی تا دو سال دیگر منجر می شود و برای آلمان و انگلیس مخاطرات اقتصادی را فراهم می کند.
براساس گزارش سازمان خصوصی 'صنعت آلمان در انگلیس'که دربرگیرنده حدود 100 مدیر مسئول شرکتها در انگلیس که اکثریت سهامداران آن آلمانی هستند، شرکت های آلمانی از بزرگترین سرمایه گذاران در انگیس بوده و نزدیک به 2500 شعبه در آن کشور دارند و 500 هزار تن از اتباع انگلیس در بخش های مالی، حمل و نقل انرژی، و صنایع فعالیت دارند
درحالیکه شرکتهای آلمانی عموما از اظهار نظر مو به مو در ارتباط با سرمایه گذاری های خود در انگلیس خودداری می کنند، نشانه هایی به چشم می خورد که پیش از برگزاری همه پرسی مدیران به طور فزاینده ای نگران شده اند.
یک سخنگوی شرکت زیمنس آلمان گفت: از نظر ما ، بویژه از نظر ثروت و اشتغال، به نفع انگلیس و آلمان است که انگلیس در اتحادیه اروپا بماند.
وی افزود: اگر انگلیس اتحادیه را ترک کند، زیمنس به کسب و کار تجاری در آن کشور خاتمه نمی دهد. 'اما خروج انگلیس می تواند نقشی در تصمیم گیریهای مربوط به سرمایه گذاری از سوی زیمنس باقی بگذارد.'
زیمنس همانند بسیاری از شرکت های آلمانی فعال در انگلیس ماه گذشته نامه ای به 14 هزار کارمند خود در انگلیس فرستادو نسبت به خطرات رویاروی زیمنس در صورتیکه انگلیسی ها به ترک اتحادیه رای دهند هشدارهایی داد.
مدیریت زیمنس گفت: بویژه، امضای یک پیمان تجاری جدید با اتحادیه اروپا می تواند سالها بطول انجامد و امکان دارد که بتوان مقررات مورد توافق و بهای آنرا پیش بینی کرد.
'این تردید و تهدید نسبت به افزایش هزینه ها، می تواند انگلیس را یک کمتر جذاب برای کسب و کار کند و ممکن است عاملی برای ملاحضات آتی زیمنس برای سرمایه گذاری باشد.
شرکتهایی که نامه یا بیانیه های مشابهی منتشر کرده اند شامل بی ام و، که کارمندان انگلیسی آن خودروهای مجلل رولز رویس را می سازند، و شرکت شیمیایی بی ای اس اف و شرکت هواپیما سازی ایرباس می شود.
یک بررسی از سوی بانک 'دی زی' نشان می دهد که این امر (برگزیت) می توان برای آلمان 45 میلیار یورو تا پایان سال 2017 هزینه داشته باشد ضمن آنکه در این زمان که تقاضا برای بازاهای در حال ظهور مثل چین در حال کاهش است، صادرات از این موتور قدرت اقتصادی اروپا نیز می تواند آسیب ببیند.
شرکت های آلمانی در سال 2015 حدود 89 میلیارد یورو کالا به انگلیس صادر کردند که این کشور سومین مقصد واردات و صادرات کالا برای آلمان شد.
در همین مدت آلمان ها حدود 38 میلیون یورو کالا از انگلیس وارد کردند که یک مازاد تجاری 51 میلیارددلاری باقی گذاشت.
انگلیس با 127 میلیارد و 500 یورو حجم مبادلات تجاری با آلمان، پس از کشورهای آمریکا، فرانسه، هلند، چین در رده پنجم شرکای تجاری بزرگ آلمان است.
اروپام**1533**1599

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده