پلیس راه اردبیل در کاهش تصادف منجر به فوت در کشور اول شد

به گزارش ایرنا، سرهنگ سید حجت فتاحی شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در سال 93 تعداد تلفات جانی تصادف رانندگی 188 بوده است ،افزود: این تعداد در سال 94 با 15 درصد کاهش به 159 نفر رسیده است.
وی اظهار کرد : این موفقیت برای استان اردبیل در حالی بدست امده که 95 درصد ترددها و حمل و نقل در استان زمینی بوده و تنها پنج درصد آن هوایی می باشد.
او در توضیح پراکنش تصادف های منجر به فوت در جاده های استان گفت :9 درصد فوتی ها مربوط به محور اردبیل - سراب، هشت درصد مربوط به جاده اردبیل - آستارا ، 38 درصد در جاده اردبیل - مغان ، 27 درصد مربوط به محور اردبیل - خلخال ، 10 درصد در محور گرمی - بیله سوار و 9 درصد مربوط به محور مشگین شهر- پارس آباد بوده است.
سرهنگ فتاحی همچنین اظهار کرد: بیشترین کاهش تصادف منجر به فوت نیز مربوط به محور پارس آباد - مشگین شهر با 38 درصد می باشد ضمن اینکه محور اردبیل - مغان 30درصد، جاده گرمی - بیله سوار 27درصد و محور اردبیل - آستارا نیز 14 درصد کاهش تصادف منجر به فوت داشته اند.
وی تشریح کرد: برخلاف کاهش تصادف ها در این محورها ، در جاده اردبیل به سراب و اردبیل - خلخال شاهد افزایش سوانح منجر به فوت بودیم .
فرمانده پلیس راه استان اردییل با بیان اینکه واژگونی خودرو با 27 درصد بیشترین آمار سوانح رانندگی در استان اردبیل را به خود اختصاص داده ، گفت : خواب آلودگی و سرعت غیر مجاز از عوامل اصلی واژگونی خودروها می باشند.
سرهنگ فتاحی در تشریح جزییات سوانح رانندگی در استان افزود: 75.2 درصد تصادف منجر به فوت مربوط به رانندگان بومی و خودروی سواری بوده و بیشترین سوانح نیز بین ساعت 16 تا 20 شب اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه رانندگان عامل اصلی تصادف رانندگی هستند ، گفت : با این حال 37 درصد کشته شدگان درسوانح سرنشینان خودروها بوده اند که 82 درصد آن را مردان و پسران و 18 درصد را بانوان و دختران تشکیل داده اند.
سرهنگ فتاحی همچنین با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه کمترین تصادف های رانندگی اتفاق افتاده است ، بیان کرد: استان اردبیل روزهای پنجشنبه نیز شاهد بیشترین سوانح منجر به فوت در سال گذشته بوده است.
وی همچنین ادامه داد: پراکندگی سن کشته شدگان در تصادف های رانندگی بین 21 تا 40 سال بوده و 45 درصد سوانح نیز در محورهای اصلی رخ داده است.
سرهنگ فتاحی با اشاره به اینکه جاده های استان اردبیل از نرم کشوری فاصله دارند، افزود: با این وجود عامل انسانی مهمترین عامل بروز تصادف است و اینکه در سال گذشته با کاهش تلفات انسانی مواجه بودیم بیشتر به خاطر توجه شهروندان به مقررات راهنمایی و رانندگی بوده است.
وی بر ضرورت فرهنگ سازی برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت : بی شک رسانه ها در این زمینه نقش بسزایی دارند و باید هر چه بیشتر به این امور بپردازند.
6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پلیس راه اردبیل در کاهش تصادف منجر به فوت در کشور اول شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X