نمایشگاه نگارگری "چشم اندازهای فرهنگی و ابنیه تاریخی" در کاخ سعدآباد

نمایشگاهی از آثار نگارگری سید شاهین عرب و شفیعه جهرانی با عنوان "چشم اندازهای فرهنگی و ابنیه تاریخی" روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در موزه بهزاد واقع در مجموعه سعدآباد گشایش می یابد.

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، نمایشگاهی از آثار نگارگری سید شاهین عرب و شفیعه جهرانی با عنوان "چشم اندازهای فرهنگی و ابنیه تاریخی" ساعت 14 روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در موزه بهزاد واقع در مجموعه سعدآباد گشایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد ، در راستای شعار ایکوم در روز جهانی موزه با نام "موزه و چشم اندازهای فرهنگی " نمایشگاهی مشترک از آثار شاهین عرب در حکم استاد و شفیعه جهرانی به عنوان هنرجو در روز سه شنبه 28 اردیبهشت تا 7 خرداد ماه در موزه بهزاد مجموعه سعدآباد، برگزار می شود.

این نمایشگاه نگارگری با موضوعاتی برگرفته از اشعار شعرایی مانند، مولانا و خیام، موضوعات فرهنگی، و نیز تصاویر ابنیه های تاریخی برپا می شود.
سید شاهین عرب  فوق لسیانس رشته نقاشی و یکی از هنرمندان مطرح معاصر است که در بینال نگارگری سال 1374 به عنوان برگزیده این رشته شناخته شد.

وی علاوه بر  برپایی بیش از بیست نمایشگاه در داخل و خارج کشور، سالهاست که در عرصه تدریس نگارگری ایرانی شاگردان متعددی را پرورش داده است.
 شفیعه جهرانی از سال 1387 آموزش نگارگری را زیر نظر سید شاهین عرب آغاز نموده و علاوه بر شناخت و کار در سبک مکاتب قدیم نگارگری در سایر رشته های طراحی فرش، تشعیر و تذهیب نیز کار کرده است .
خاطر نشان می شود، علاقه مندان به نگارگری  می توانند در روزهای یاد شده از ساعت 9 تا 18:30 از این نمایشگاه در موزه بهزاد به نشانی تجریش، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی ،انتهای خیابان شهید طاهری ،مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، بازدید به عمل آورند.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشگاه نگارگری "چشم اندازهای فرهنگی و ابنیه تاریخی" در کاخ سعدآباد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X