ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احتمال افشای راز پیدایش هستی توسط کهکشان آبی‌رنگ

طبق یافته‌های اخترشناسان، یک کهکشان آبی رنگ نادر احتمالا می‌تواند در افشای راز پیدایش هستی کمک کند. آفتاب : این کهکشان آبی رنگ کم نور در فاصله 30 میلیون سال نوری از زمین و در صورت فلکی «شیر کوچک» قرار دارد.
به گفته اخترشناسان، پایین‌ترین میزان عناصر شیمیایی سنگین که تاکنون در یک سیستم گرانشی محدود ستاره‌ای مشاهده شده، در این کهکشان با نام مستعار شیر کوچک بوده است.
پروفسور جان جی سالزر از دانشکده علوم و هنر بلومینگتون می‌گوید: کشف کهکشانی با پایین‌ترین میزان فلزات از این جهت هیجان‌انگیز است که می‌تواند در آزمایش کمّی انفجار بزرگ کمک کند.
به گزارش ایسنا به نقل از زی نیوز، روش‌های نسبتا کمی برای کشف شرایط در زمان پیدایش زمین وجود دارد، اما کهکشان‌هایی با میزان کم فلزات از جمله نویدبخش‌ترین عوامل برای افشای این راز هستند.
احتمال افشای راز پیدایش هستی توسط کهکشان آبی‌رنگ
این بدین دلیل است که مدل پذیرفته‌شده رایج از آغاز هستی پیش‌بینی روشنی از میزان هلیوم و هیدروژن امروزی را در طول انفجار بزرگ ارایه می‌دهد.
نسبیت این اتم‌ها در کهکشان‌های ذکر شده آزمایشی مستقیم از این مدل را فراهم می‌کند.
اگرچه اخترشناسان برای کشف این کهکشان‌های کم فلز باید نگاهی فراتر از جهان فرازمینی داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده