ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قوه قضائیه نباید مسئولیت همه معضلات را به تنهایی به دوش بکشد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در جریان بازدید سرزده از دادسرای ناحیه 7 با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم، در عین حال اظهار کرد: تصمیمات قضایی قضات باید از جامعیت قانونی لازم برخوردار باشد تا در اجرای احکام مشکلی بوجود نیاید.
وی افزود: اگر چنانچه دستگاه های متولی در عرصه های مختلف در این زمینه مطابق با قانون به وظایف خود عمل نمایند، مسلماً از وقوع جرائم متعدد در جامعه جلوگیری می شود.
اسماعیلی در ادامه موضوع مهم آمار پرونده ها در شعب را مورد تاکید قرار داد و افزود : مکرراً در جلسات مختلف روی این قضیه توصیه شده که همکاران به صورت مستمر تعداد پرونده ها را با سیستم آمار تطبیق دهند و چنانچه مغایرتی در این خصوص مشاهده شد مراتب سریعاً به استان منعکس، تا از طریق مبادی ذیربط رفع مشکل گردیده و از مفقودی احتمالی پرونده ها جلوگیری شود.
رئیس کل دادگستری استان تهران آنگاه به تاخیر برخی از مسئولین واحدهای قضائی در پاسخ به مکاتبات مدیریت دادگستری استان اشاره کرد و اظهار داشت : متاسفانه برخی از مدیران مجموعه های قضائی به جهات مختلف در این رابطه کم کاری می نمایند که اساساً امر پسندیده ای نیست و لازم است این نقیصه به سرعت مرتفع گردد.
صالحی در پایان سخنان خود به قضات تاکید کرد که تصمیمات قضائی آنان باید از جامعیت قانونی لازم برخوردار باشد تا به جهت وجود برخی ابهامات در مقام اجمالی در مراحل بعدی به ویژه اجرای احکام مشکلی بروز ننماید.
این گزارش حاکی است: اسماعیلی که ضیائی معاون قضائی رئیس کل و مدیر حفاظت و اطلاعات و زنده دل مسئول ارزشیابی قضات وی را همراهی می کردند از قسمت های مختلف دادسرای ناحیه 7 بازدید نمود و از نزدیک با همکاران قضائی و اداری به گفتگو پرداخت . قابل ذکر است که در ابتدای این بازید ، تورک سرپرست دادسرا در خصوص آمار عملکرد و مشکلات مطروحه در مجموعه قضائی تحت مسئولیت خود توضیحاتی ارائه کرد.
اجتمام/1193 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده