ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مساله مهاجرت برگ برنده طرفداران برگزیت بسیاری از انگلیسی‌ها هنوز مردد هستند

به گزارش ایرنا، نتایج نظرسنجی‌ها که روز شنبه منتشر شد حاکی از آن است که میزان طرفداری از کمپین‌های حامی خروج و ادامه حضور در اتحادیه اروپا بسیار نزدیک به هم بوده و در حد 50 - 50 است.
اما نظرسنجی اسکای نیوز نشانگر آن است که 29 درصد از مردم انگلیس هنوز در مورد دادن رأی در همه‌پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا که قرار است در 23 ژوئن برگزار شود، هنوز تصمیم خود نگرفته‌اند و مردد هستند.
این نظرسنجی همچنین مؤید آن است که 28 درصد مردم انگلیس دغدغه اصلی شان مساله مهاجرت در صورت ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا و 15 درصد آنها نیز نگران مسایل اقتصادی ناشی از این خروج هستند.
بر همین اساس است که مساله مهاجرت هم‌اینک به‌عنوان یک برگ برنده از سوی طرفداران برگزیت برای جلب نظر آرای خاکستری به میزان زیادی موردتوجه قرارگرفته است.
طرفداران برگزیت که شماری از اعضای کابینه کامرون نیز در میان آنها دیده می‌شوند با اشاره به هجوم مهاجران اروپایی به انگلیس در طی پنج سال گذشته، بر این نکته تأکید دارند که حضور این مهاجران سبب شده است که علاوه بر فشار بر بازار کار و دستمزدها در این کشور، زیرساخت‌های اجتماعی از جمله حوزه بهداشت و آموزش بار زیادی را متحمل شوند.
طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همچنین آمارهای رسمی دولت کامرون در مورد شمار مهاجران اروپایی را زیر سووال برده‌اند و بر این مساله پی می‌فشارند که تنها راه کنترل هجوم مهاجران اروپایی و ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی از سایر کشورها، خروج از اتحادیه اروپا و قید و بندهای قانونی آن است.
این در حالی است که طرفداران ادامه حضور انگلیس از اتحادیه اروپا از جمله دیوید کامرون نخست‌وزیر این کشور مسایل اقتصادی و دغدغه‌های امنیتی ناشی از برگزیت را سرلوحه تبلیغاتشان قرار داده‌اند.
آنها ضمن وعده کنترل مهاجرت به این کشور براساس توافق صورت گرفته با اتحادیه اروپا، بر این باور هستند که تنها راه مقابله با تهدیدات امنیتی از جمله کاهش ورود مهاجران غیرقانونی و مبارزه با تروریسم ادامه حضور در اتحادیه اروپا است .
به ادعا دولت انگلیس عواقب خروج این کشور از اتحادیه اروپا بلحاظ اقتصادی بسیار سنگین بوده و هزینه برگزیت به ازای هر خانوار انگلیسی معادل 4 هزار و 300 پوند در سال خواهد بود.
بانک مرکزی انگلیس یا همان بانک انگلستان پیش بینی کرده در صورتی که مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند، این کشور با معضلاتی چون افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش پوند مواجه خواهد شد. به اعتقاد این نهاد اقتصادی کاهش حجم سرمایه گذاری ها و افت میزان مصرف داخلی از دیگر تبعات خروج از اتحادیه اروپا خواهد بود.
این ادعای دولت انگلیس در مورد پرهزینه بودن برگزیت، از سوی منابع اقتصادی مستقل از جمله صندوق بین الملل پول مورد تایید قرار گرفته است.
'کریستین لاگارد' مدیر کل صندوق بین المللی ‏پول روز جمعه گذشته ضمن هشدار در مورد پیامدهای اقتصادی خروج انگلیس ازاتحادیه اروپا برای این کشور و جهان، گفت که
برگزیت خطری بزرگ برای اقتصاد جهان در پی خواهد داشت.
لاگارد خاطر نشان کرد رکود فنی انگلیس یکی از احتمالات سناریو پیش بینی شده در خصوص خارج شدن این کشور از اتحادیه اروپا خواهد بود.
این نهاد پولی بین المللی که ‏وظیفه ارزیابی و پیش‌بینی ‏اوضاع ‏اقتصادی ‏جهان، تنظیم ‏نظام پولی و مالی با هدف ‏تسهیل رشد اقتصادی متوازن ‏‏جهان را برعهده دارد هشدار داده است که خروج از اتحادیه اروپا سبب می شود که از تولید ناخالص داخلی انگلیس بین یک و نیم و تا نه ونیم درصد کاسته شود.
براساس نتایج تحقیق شرکت «پی دبلیو سی» نیز که به درخواست کنفدراسیون صنایع انگلیس (سی بی آی) صورت گرفته، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا «شوکی جدی» به اقتصاد انگلیس وارد می‌کند و ممکن است 100 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور ضرر بزند و نزدیک به یک میلیون شغل را از بین ببرد.
تحقیق یادشده نشانگر آن است که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حدود 950 هزار شغل در این کشور حذف خواهند شد که به این معناست که بیکاری در انگلیس در سال 2020 دو تا سه درصد بیشتر از وضعی خواهد بود که این کشور در اتحادیه اروپا باقی بماند.
براساس گزارش‌های منتشر شده طرفداران دو کمپین خروج و حامی حضور انگلیس در روزهای در پیش رو مبارزات خود را به سطح خیابان‌ها کشانده‌اند.
طرفداران برگزیت و مخالفان آن در روز شنبه بیش از یک هزار برنامه تبلیغاتی در سراسر انگلیس قرار است برگزار کنند .
در همین حال با نزدیک‌تر شدن به زمان برگزاری این‌همه پرسی، مسئله ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا علاوه بر تشدید دامنه فعالیت هر دو جناح داخلی مخالف و موافق برگزیت در داخل این کشور، بیش‌ازپیش ابعاد فراملی یافته است و تاکنون نیز شماری زیادی از نهادهای اقتصادی و مالی ، سیاستمداران جهان خصوصاً رهبران اروپایی درارتباط با آن موضع گرفته‌اند.
در جدیدترین موضع گیری ها، 'مارتین شولتز'، رئیس پارلمان اروپا، در گفت وگو با شبکه یورونیوز ضمن اشاره به موقعیت اتحادیه اروپا، بحران مهاجرت به اروپا و بحران سیاسی بالقوه ای که با خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه بوجود خواهد آمد، گفته است: «ما در داخل اتحادیه اروپا با اوضاع وحشتناکی روبرو هستیم. مخالفان اتحادیه در انتخابات و همه پرسی ها پیروز می شوند. اگر ما اروپا و اصل ادغام را مورد سئوال قرار دهیم با سرنوشت نسل آینده بازی کرده ایم.»
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن در انگلیس برگزار شود.
در صورتی که رای دهندگان انگلیسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند، سازوکارهای اقتصادی و روابط تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا باید بازتعریف شود.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X