ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تمایل وزارت بهداشت برای خرید خدمات رادیولوژی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد آقاجانی در پنل تخصصی همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت، گفت: یکی از ضرورت های جذب مشارکت های داخلی و خارجی در حوزه سلامت تکلیفی است که در قانون برنامه به عهده ما گذاشته شده است.

وی همچنین با اشاره به دیگر ضرورت های جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه سلامت افزود: محدودیت منابع، لزوم ایجاد فرصت های شغلی و لزوم به کارگیری پتانسیل بخش خصوصی از دیگر عوامل ضرورت این موضوع هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما در این خصوص به دنبال یک برنامه برد-برد-برد هستیم که در آن دولت، سرمایه گذار و مردم هرسه منتفع شده و بهره خواهند برد.

وی با همچنین به اقدامات زیربنایی انجام شده در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۴۱ بیمارستان با ظرفیت حدود ۴۰هزار تخت در کشور درحال احداث است که بسیاری از آنها تا به حال کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت در ساخت داشته اند و می توان برای تکمیل، تجهیز و بهره برداری از آنها از مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی استفاده کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: برای رسیدن به هدف ایجاد ۲.۷ تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر، نیاز به حدود ۱۰۰هزار تخت بیمارستانی داریم و این هدف می تواند با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی در داخل کشور و همچنین سرمایه گذاران خارجی تامین شود.

آقاجانی در ادامه با اعلام تمایل وزارت بهداشت برای خرید خدمت در حوزه خدمات تصویربرداری پزشکی خاطر نشان کرد: در حوزه سرطان نیز وزارت بهداشت چند هدف عمده را در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی دنبال می کند که از مهمترین آنها توسعه و ارتقاء خدمات، تجهیزات و نیروی کار در این حوزه، دسترسی به خدمات و در نهایت بهبود کیفیت زندگی است

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X