ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روستاها از مراکز مهم اقتصادی کشور

‌معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: روستاها از مراکز مهم اقتصادی کشور هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، مسلم پورقاسمیان در همایش دهیاران بخش مرکزی، با قدردانی از حضور حماسی مردم روستاهای شهرستان بروجرد در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: روستاییان در برگزاری انتخابات با دهیاران بیشترین همکاری را داشتند که جای قدردانی را دارد که این مهم سبب شد انتخابات سالم در همه روستاهای شهرستان بروجرد برگزار شود.

وی لظهار کرد: دهیاران نقش مهمی را در توسعه روستاها انجام می‌دهند و باید رونق اقتصادی در روستاهای شهرستان توسعه یابد.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به خود‌کفایی روستاییان در محصولات کشاورزی، بیان کرد: روستائیان نقش مهمی را در جذب گردشگران در محصولات کشاورزی و رونق اقتصادی ایفا کرده‌اند.

پورقاسمیان با توجه به فضاهای روستاها در جذب گردشگران، تصریح کرد: فضای روستا با توجه به توسعه گردشگری و اشتغالزایی در کنارتوسعه کشاورزی مورد توجه دهیاران قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: دهیاران با توجه به فضاسازی روستاها در امر بهداشت و محیط زیست می‌توانند گردشگران را در فصول مختلف سال جذب کنند که سبب رونق اقتصادی شود.

معاون استاندار با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، افزود: روستاها از مراکز مهم اقتصادی کشور هستند و دهیاران با تلاش و برنامه‌ریزی و مطالعه از مشارکت روستاییان در رسیدن به تحقق خودکفایی برای جذب سرمایه و رونق اقتصادی استفاده کنند.

فرماندار ویژه بروجرد تاکید کرد: متاسفانه امروزه به قشر تولیدکنندگان روستاها در بخش کشاورزی توجه کمتری شده که باید برای این مهم یک برنامه‌ریزی کاربردی و اصولی انجام شود.

پورقاسمیان با اشاره به اینکه تمام روستاهای بروجرد به برکت انقلاب اسلامی ایران برق‌رسانی شدند، اظهار کرد: ۱۹۴ روستا در بروجرد از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با اشاره به راه آسفالته روستاهای بروجرد، گفت: از ۶ هزار و 200 نفر جمعیت بخش مرکزی، 400نفر راه آسفالته ندارند یعنی حدود ۲۰ کیلومتر راه روستایی باید آسفالت شود.

بخشدار مرکزی بروجرد نیز با توجه به کمبود اعتبارات در آبادانی روستاها بروجرد، گفت: دهیاران برای رفع مشکلات روستاهای شهرستان به جد پیگیر مشکلات هستند که متاسفانه کمبود اعتبارات سبب عدم تحقق این مهم شده است.

محمدعلی گودرزی با انتقاد از بعضی مدیران ارشد ادارات بروجرد عنوان کرد: متاسفانه بعضی ادارات شهرستان برای رفع مشکلات دهیاران که از اختیارات قانونی برخوردار هستندف با بی‌اعتنایی برخورد می‌کنند که این مهم باید بررسی شود‌.

وی افزود: دهیاران به عنوان نماینده روستاهای خود،همه تلاش خود را برای رفع مانع و مشکلات به کار می‌گیرند.

بخشدار مرکزی گفت: امیدواریم با تعامل بیشتر شاهد پیشرفت، توسعه و آبادانی تمامی روستاهای شهرستان بروجرد باشیم و مشکلات روستاها در زمینه‌های مختلف برطرف شود.

انتهای پیام

برچسب : اقتصاد ، روستا ، روستاييان ، بروجرد

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-استان ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X