ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۶۳ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان سمنان تحویل داده شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان، نجفعلی انتظاری اظهار داشت: در سال گذشته ۲۶۳ واحد مسکونی مددجویی در شهرستان‌های مختلف استان سمنان با اعتباری بالغ‌ بر ۳۳ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال ساخته و تحویل مددجویان شده است.

وی با بیان اشینکه اعتبار این واحدهای مسکونی از محل کمک‌های بلاعوض کمیته امداد، کمک‌های دولتی، خیرین و تسهیلات مسکن مهر تأمین‌شده است، اظهار داشت: از مجموع ۲۶۳ واحد مسکونی واگذار شده به مددجویان، ۱۲۵ واحد مسکونی روستایی و ۱۳۸ واحد مسکونی در شهر احداث و تحویل خانواده های تحت حمایت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی است که با تامین آن بیش از ۶۰ درصد مشکل مددجویان حل می شود، افزود: در سال گذشته نزدیک به چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای تعمیرات منازل مددجویان هزینه شده است.

انتظاری با اشاره به اینکه این مبلغ از اعتبارات کمیته امداد و خیرین برای تعمیرات کلی، جزئی و ایجاد فضاهای بهداشتی ۶۱۴ واحد مسکونی خانوارهای تحت پوشش هزینه شده است، افزود: داشتن سرپناه مناسب و بهداشتی حق همه مددجویان است.

ثبت نام ۴۲۰جوان در کانون ازدواج پیوند آسمانی

وی همچنین از ثبت نام ۴۲۰ جوان دختر و پسر در کانون ازدواج پیوند آسمانی امام رضا (ع) وابسته به این نهاد طی سال گذشته خبر داد  و افزود: از این تعداد تاکنون ۷۰ نفر با پیگیری کانون پیوندهای آسمانی و کمیته امداد ازدواج کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان اظهار داشت: به هر زوجی که در این کانون با ۱۴ سکه به عقد هم در آیند و ازدواج کنند، ۱۰ میلیون ریال هدیه از سوی شورای شهر، ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه به غیر از سهمیه وام ازدواج از بانک انصار دریافت می کنند.

انتظاری با بیان اینکه برنامه های فرهنگی کمیته امداد در راستای ارتقای فرهنگ مددجویان تحت پوشش، از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: حوزه فرهنگی در کمیته امداد نقش بسیار پررنگ در تحقق اهداف این نهاد دارد و این امر مهم در فعالیت های فرهنگی در جریان است.

مساعدت یک میلیارد ریالی خیران نیکوکار به مددجویان شاهرودی

مدیر کمیته امداد شهرستان شاهرود هم با بیان اینکه کمک های خیرین و نیکوکاران به خانواده های نیازمند موجب دلگرمی کمیته امداد و ارائه خدمات بهتر به مددجویان مورد حمایت می شود، افزود: خیرین نیکوکار در فروردین ماه سالجاری، بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون ریال به مددجویان و نیازمندان شهرستان شاهرود مساعدت کردند.

اکبر شبانزاده اظهار داشت: از مجموع مساعدت بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون ریالی نیکوکاران، ۲۴۰ میلیون ریال را خیرین سلامت و اتحادیه صنف قنادان شاهرود، ۵۶۰ میلیون ریال آن را مراکز نیکوکاری و امداد محله های منطقه بسطام و ۳۰۰ میلیون ریال دیگر را خیرین منطقه بیارجمند، جمع آوری کرده و بین مددجویان تحت حمایت توزیع شد.

وی افزود: شناسایی فقرا، تائید نیازمندی افراد، جمع آوری کمک های مردمی، بازدید از منازل، ایجاد اشتغال، ارجاع نیازمندان به امداد جهت بهره مندی از خدمات ویژه مثل جهیزیه، وام اشتغال، تامین بدهی، آزادی زندانیان از وظایف کمیته امداد است.

مدیر کمیته امداد شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: این نهاد در راستای تقویت و گسترش حضور آگاهانه و مؤثر عموم مردم، افزایش سرمایه اجتماعی، توسعه شبکه های مردمی و تعامل با موسسات عام المنفعه تشکیل شده و هدف اصلی آن فقر زدایی و عدالت گستری در جامعه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X