توجه به نقش بانوان فرهیخته در جامعه ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، آذر داداشی ظهر شنبه در نشست هم‌اندیشی بانوان فرهیخته استان زنجان، اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند نقش آن‌ها در مسائل پیش رو بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه بانوان فرهیخته نقش مؤثرتری دارند.

وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نقش بانوان فرهیخته در رشته‌های مختلف نشان‌دهنده موفقیت نگاه نظام اسلام به زن است.

داداشی با اشاره به نقش بانوان فرهیخته در رشد و توسعه جامعه ادامه داد: بانوان فرهیخته دینی نسبت به مسائل جامعه آگاه و حساس هستند و می‌توانند با تأثیرگذاری بیشتر در جهت رفع مشکلات برآیند.

مسئول امور بانوان فرهیخته اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به اهداف جمعیت بانوان فرهیخته در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد هماهنگی و افزایش حضور بانوان در عرصه‌های فرهنگی و دینی، رصد و شناسایی اولویت‌های فرهنگی  و دینی، بررسی نیازها و آسیب‌های شهرستان‌ها، توسعه توانمندی فرهنگی بانوان، احیاء و بازتولید و ارائه الگو زن مسلمان، شناسایی و معرفی زن فرهیخته فعال در حوزه فرهنگی و دینی، حمایت از ایده‌ها و تولیدات فکری بانوان فرهیخته، تشکیل کار گروه‌های تخصصی فکری در حوزه‌های مختلف فرهنگی بانوان از اهداف مهم این جمعیت است.

به گفته داداشی، زنان باید در کنار مسئولیت خانه‌داری و رعایت شئونات د ر عرصه اجتماعی هم عنصری فعال باشند.

وی بابیان اینکه اسلام حضور زن را در جامعه منع نکرده  است، گفت: حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، سیاسی به‌عنوان یک ضرورت خود را نشان دادده  است، بنابراین باید به منظور حضور مفید و سازنده و نیز پیشگیری از آسیب‌های ناشی از حضور در جامعه برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به نقش بانوان فرهیخته در جامعه ضروری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X