ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سهم زنان در بازار «IT» کشور افزایش یافت

 به گزارش مشرق، فرحناز مرادی در مورد وضعیت اشتغال زنان در بخش فناوری اطلاعات IT اظهار داشت: طی سال‌های اخیر علی‌رغم رکود و کاهش میزان اشتغال در کشور، اما افزایش اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش های نرم افزاری را شاهد بوده‌ایم.
 
عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین با بیان اینکه به سه دلیل سهم زنان از اشتغال در حوزه IT افزایش یافته است، افزود: افزایش فارغ التحصیلان، دقت زنان در موضوعات IT و قابلیت دورکاری در این حوزه سبب افزایش اشتغال زنان شده است.
 
وی اظهار داشت: همچنان که هم اکنون از 9 حوزه کاری انجمن زنان کارآفرین، 27 درصد از اعضا در حوزه‌های مرتبط با IT فعالیت دارند.
 
وی توضیح داد: در سال های اخیر تعداد زنان فارغ التحصیل در رشته های مرتبط با IT رشد قابل توجهی داشته و همین امر تعداد نیروی انسانی را افزایش داده است.
 
مرادی اضافه کرد: همچنین زنان به دلیل شخصیت دقیق و پرحوصله در موضوعات نرم افزاری بسیاری موفق هستند و بسیار بهتر از مردان از عهده این مشاغل برمی‌آیند.
 
این عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین تصریح کرد: از سوی دیگر صنعت IT از جمله صنایعی است که قابلیت بسیاری برای دورکاری دارد و این شیوه نیز مورد رضایت بسیاری از زنان است.
 
وی تاکید کرد: مجموعه این عوامل در نهایت منجر به افزایش اشتغال زنان در حوزه IT در سال های اخیر شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده