ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل تغییر کردجرایم مالیاتی با ارائه درخواست بخشوده می‌شوند

هادی ملکشاهی مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت: تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل از تیر ماه به خرداد ماه تغییر یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هادی ملکشاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز برگزار شد با اشاره به اینکه تعدیل نرخ برای عملکرد سال 94 اجرا می‌شود اظهار داشت: بر اساس مصوبه سی و یکم تیر ماه سال 94 نرخ مالیات سال‌های گذشته که بین 15 تا 35 درصد بوده به 10 تا 25 درصد تعدیل یافته است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه بیان کرد: میزان مالیات مؤدیان مشاغل موضوع بند ج ماده 95 که اظهار نامه مالیاتی خود را با تکمیل صورت وضعیت درآمد و هزینه به صورت الکترونیکی تا پایان خردادماه سال جاری تسلیم کنند به میزان مالیات قطعی شده سال 93 تعیین می‌شود.

وی www.tax.gov.ir را به عنوان سامانه عملیات الکترونیکی اداره امور مالیاتی اعلام و عنوان کرد: بنا به دستورالعمل صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و براساس تبصره 5 ماده 100 قانون مالیاتی مستقیم مؤدیان مالیاتی با مراجعه به این سامانه موظف به تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود هستند.

ملکشاهی با اشاره به اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مصوبه سی و یکم تیر ماه سال گذشته خاطرنشان کرد: بر اساس این اصلاحیه مهلت  تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای صاحبان مشاغل به پایان خرداد ماه تغییر پیدا یافته است.

وی بیان کرد: عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر موجب عدم برخورداری از معافیت پایه مالیاتی و تعلق جرائم مالیاتی می‌شود و مؤدیان مالیاتی با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات متعلقه به میزان مالیات قطعی شده عملکرد سال 93 اقدام کنند.

ملکشاهی با بیان اینکه برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از ترافیک بالای سامانه در روزهای پایانی خرداد ماه افزود: مؤدیان مالیاتی برای سهولت در کار خود سریع‌تر نسبت به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات تلاش کنند.

وی به کد اقتصادی اشاره و اظهار کرد: مؤدیانی که نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام کد اقتصادی اقدام نکرده‌اند لازم است قبل از تسلیم اظهارنامه مالیاتی نسبت به این امر اقدام و در صورت ابهام به واحدهای مالیاتی مستقر در ادارات امور مالیاتی مراجعه کنند.

ملکشاهی با بیان اینکه جرائم مالیاتی قابل بخشش با ارائه درخواست بخشوده می‌شوند گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران و دستورالعمل سازمان امور مالیاتی، مؤدیان مالیاتی که در شش ماهه نخست امسال نسبت به پرداخت بدهی مالیات قطعی شده اعم از مالیات عملکرد و مالیات و عوارض ارزش افزوده خود اقدام کنند با رعایت قوانین و مقررات مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده و با ارائه درخواست جرائم مالیاتی قابل بخشش بخشوده می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه اظهار کرد: مؤدیان مالیاتی به منظور برخورداری از تسهیلات مذکور و اطلاع از جزییات آن به ادارات امور مالیاتی مراجعه کنند.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده