ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایرج راد: متاسفانه هیچ‌کس پاسخگو نبود نمی‌خواهم مدیرعامل باشم اما این ربطی به حواشی ندارد

ایرج راد: متاسفانه هیچ‌کس پاسخگو نبود / نمی‌خواهم مدیرعامل باشم اما این ربطی به حواشی ندارد فرهنگ > تئاتر - مدیرعامل پیشین خانه تئاتر گفت: اگر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به اجرا می‌رسید هشتاد درصد از مشکلات هنرمندان این حوزه برطرف می‌شد.

سمانه فراهانی: ایرج راد پانزده سال به عنوان مدیرعامل خانه تئاتر فعالیت داشت اما روز گذشته اعلام کرد دیگر قصد ندارد این سمت را بپذیرد و می‌خواهد تنها به عنوان نایب رئیس هیات مدیره در جلسات حضور داشته باشد.

این هنرمند که در مصاحبه‌های گذشته خود اشاراتی به تصمیمات خانه تئاتر و دلایل اجرایی نشدن آن‌ها داشته است این بار در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین به تلاش‌های بی‌شمار هیات‌مدیره خانه تئاتر اشاره کرد و با ابراز نارضایتی از اجرایی نشدن این تلاش‌ها گفت: متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست. 

مدیرعامل پیشین خانه تئاتر افزود: ما در خانه تئاتر کمبودها را شناسایی کرده و طرح های بسیاری برای بهبود تئاتر حرفه‌ای و دولتی، دانشجویی و غیرحرفه ای نوشتیم. برای بیمه هنرمندان و امنیت شغلی آن‌ها تلاش بسیاری شد اما تمامی این طرح و تلاش‌ها بی‌پاسخ ماند. هر بار مدیری سر کار آمد که دغدغه تئاتر داشت وضعیت هنرمندان اندکی به سامان شد اما با تغییر مدیر همه چیز تغییر کرد.

ایرج راد با تاکید بر این که مشکلات تئاتر باید به صورت ریشه‌ای درمان شود، خاطرنشان کرد: اگر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به اجرا می رسید هشتاد درصد از مشکلات هنرمندان این حوزه برطرف می شد. ما شکایت خود را از اجرایی نشدن این مصوبات به شورای عالی بردیم و حتی جلساتی با اعضای کمسیون فرهنگی داشتیم اما به نتیجه نرسیدیم و حتی انتقادات و بیانیه‌های ما هم راه به جایی نبرد.

او درباره دلیل مستقل نشدن خانه تئاتر از دولت و اداره امور به شیوه خصوصی گفت: تئاتر دولتی است و هرکس از تئاتر خصوصی سخن بگوید سخت در اشتباه است. حتی تئاترهای آزاد هم خصوصی نیستند چرا که در ایران کمپانی تئاتر نداریم. البته بخش‌های خصوصی تئاتر در دنیا هم از دولت کمک می گیرند و بدون کمک دولتی توان اداره امور خود را ندارند. دولت موظف است که به تئاتر کشور کمک کند اما این اتفاق رخ نمی دهد و حتی 20 درصد فروش گیشه را هم از هنرمند می گیرند.

بازیگر نمایش «بازار عاشقان» در پاسخ به شیوه هزینه کرد حق عضویت‌های دریافتی از اعضای خانه تئاتر خاطرنشان کرد: حق عضویت سال ابتدایی پنج هزار تومان بود و بعد از مدتی ده هزار تومان و حال سی هزار تومان شده است. اگر دو هزار عضو خانه تئاتر هر سال حق عضویت خود را پرداخت کنند تنها 60 میلیون تومان حاصل می شود که کفاف هزینه پرسنل و آب و برق را هم نمی دهد.

او با تاکید بر این که استعفایش از مدیرعاملی خانه تئاتر ربطی به حاشیه‌های سال پیش ندارد، افزود: اگر لازم بود که به حرف‌های مطرح شده از سوی علیرضا نادری، علی اصغر دشتی و حمید پورآذری پاسخ دهم همان زمان این کار را انجام می دادم. جواب این افراد در خانه تئاتر و میان سندها است و تنها در صورتی که حرف‌های خود را در محکمه قضایی و رسمی مطرح کنند به این اتهامات پاسخ خواهم داد. خانه تئاتر همواره از پیشنهادات و انتقادات افراد دلسوز در حوزه تئاتر استقبال کرده اما عده ای برای سازندگی به خانه تئاتر نیامده بودند و من نمی خواستم به حواشی دامن بزنم در نتیجه سکوت کردم.عملکرد سالیانه ما در خانه تئاتر و اسناد موجود پاسخ گوی تمامی این حرف‌ها است.

58245

 

کلید واژه ها: خانه تئاتر - تئاتر -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده