ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای اولین نمایش خیابانی برای روستاهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محسین سلیمانی روبهانی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: برگزاری نمایشگاه سیار و تئاتر خیابانی در 44 روستای حوضه آبریز دریاچه ارومیه به منظور آشنایی کشاورزان با فناوری های کشاورزی پایدار اجرا می شود.
وی از این ابتکار عمل به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد در الگوسازی مشارکت جوامع محلی در فرایند احیای دریاچه ارومیه یاد کرد.
سلیمانی روزبهانی گفت: طی سال های گذشته دفتر طرح حفاظت از تالاب های ایران در قالب پروژه 'همکاری در احیاء دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی' تلاش کرده با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های جوامع محلی در راستای احیای دریاچه ارومیه، الگو سازی کند.
وی افزود: در همین راستا بر اساس تفاهم نامه ای بین دفتر حفاظت تالاب ها، سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و غربی و سازمان نظام مهندسی مقرر شد در 44 روستای استان های آذربایجان شرقی و غربی، نمایشگاه سیار و تئاتر خیابانی اجرا شود.
سلیمانی گفت: با استفاده از این ابزار فضای مناسبی برای آشنایی و مشارکت کشاورزان در به کارگیری فناوری های مرتبط با استقرار کشاورزی پایدار و همراهی در فرایند احیاء دریاچه ارومیه فراهم می شود.
وی افزود: در این برنامه، نمایشگاهی شامل ماکت هایی از فناوری های کشاورزی پایدار، ادوات کشاورزی و نهاده های شیمیایی برای شرکت کنندگان ارائه می شود که منجر به ایجاد بستر مناسبی به منظور آشنایی بیشتر کشاورزان با روش های مرتبط با کاهش مصرف آب و نهاده های شیمیایی در سطح مزارع و تبادل اطلاعات توسط کارشناسان با بازدید کنندگان می شود، همچنین بازیگران در بخش نمایش خیابانی، به اهمیت و ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب می پردازند.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده