ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکل آب شرب مانع واگذاری 30 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان است

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، محسن نریمان افزود: باید وزارت نیرو برای رفع این مشکل اقدام کند، زیرا همه ما وظیفه داریم طبق قانون، حق انشعاب را بپردازیم و حق انشعاب این واحدها نیز پرداخت شده است.
وی یادآورشد: وزارت نیرو به تازگی وظایفش در حوزه آبرسانی به مشترکان به ویژه متقاضیان مسکن مهر را در شهرهای جدید انجام نمی‌دهد و کار را به وزارت راه و شهرسازی احاله داده است.
نریمان در باره حل مشکل آبرسانی فاز 11 شهر جدید پردیس اظهار داشت: این وظیفه ذاتی وزارت نیرو است که هم تأمین آب و توزیع آن را بر عهده بگیرد و هم بهداشتی بودن آب شرب پردیس را تضمین کند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: وزارت نیرو با وجود آن که حق انشعاب‌ها را کامل گرفته و حتی اضافه ‌تر از وضعیت موجود هم دریافت کرده است، اما جدیتی به انجام این کار نشان نمی‌دهد. با این حال یک جلسه تعاملی میان دو وزارتخانه برگزار کردیم تا با کمک وزارت نیرو و امکاناتی که خودمان داریم مسائل موجود را حل و فصل کنیم.

** هیچ تفاهم‌نامه‌ای مغایر قوانین پذیرفتنی نیست
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ادعای وزارت نیرو مبنی بر وجود تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت عمران شهر جدید پردیس و نمایندگان استانی شرکت آبفا مبنی بر تأمین آب شهر جدید پردیس از محل اعتبارات داخلی شرکت عمران پردیس، خاطر نشان کرد: هیچ تفاهم‌نامه‌ای مغایر مقررات و قوانین نمی‌تواند وجود داشته باشد؛ ما افزون بر مبالغ مذکور در آن تفاهم ‌نامه که به بیش از هفت هزار میلیارد ریال می‌رسد فقط در ارتباط با تأمین آب پردیس به وزارت نیرو مساعدت کرده‌ایم که این مبالغ در رابطه با تأمین تأسیسات آب، فاضلاب، تصفیه‌خانه و انتقال آب بوده و از وظایف و مبالغ مذکور در این تفاهم‌نامه‌ها بالاتر است، ولی متأسفانه وزارت نیرو هیچ جدیتی نشان نمی‌دهد.
وی تأکید کرد: از وزارت نیرو باید سؤال شود این وجوهی که گرفته‌اند در کجا مصرف شده است؟ وجوه باید در تأسیسات آب مصرف می‌شد ولی متأسفانه آنها پاسخی برای این پرسش ندارند.
به گفته نریمان، وجوه حق انشعاب که از مردم گرفته شده نزدیک به 200 میلیارد ریال است و وزارت نیرو باید در خصوص نحوه مصرف آن پاسخگو باشد که این مبلغ را در کجا مصرف کرده است.
وی افزود: شرکت عمران شهرهای جدید مطابق قوانین و مقررات فقط ساختمان‌ها را تحویل می‌دهد و پس از آن نیز وزارت نیرو باید طبق قانون انشعابات سازه‌ها را وصل کند. به هر حال قرار شده است وزارت نیرو بررسی‌های لازم را انجام دهد و وضعیت آب پردیس را بررسی تا اگر از نظر توزیع مشکلی دارد، برطرف شود.
به گزارش ایرنا، هفته گذشته قرار بود چهار هزار و 550 واحد مسکن مهر در فاز 11 شهر جدید پردیس به متقاضیان واگذار شود، اما به علت اینکه شرکت آب و فاضلاب استان تهران حاضر به اتصال آب شرب این واحدهای مسکونی نشد زمان بهره برداری این واحدها برای سومین بار به موعد دیگری موکول شد.
اقتصام**1108 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X