ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رتبه اعتباری عربستان و بحرین کاهش یافت

موسسه اعتبار سنجی مودیز رتبه اعتباری عربستان و بحرین را کاهش داد و هشدار داد ترکیبی از رشد پایین، سطح بالای بدهی ها و عدم وجود ضربه گیرهای داخلی و خارجی قوی، عربستان را در برابر شوک های آینده در موقعیت خوبی قرار نداده است.

به نقل از بلومبرگ، موسسه اعتبار سنجی مودیز اعلام کرد، رتبه اعتباری تولید کنندگان نفت در خاورمیانه از جمله عربستان و بحرین را به دلیل افت قیمت نفت کاهش داده است.

بر اساس این گزارش، رتبه اعتباری صادر کننده بلندمدت عربستان از A1 به AA3 تنزل یافته زیرا افت قیمت های نفت ممکن است منجر به «بدتر شدن قابل توجه» کارنامه اعتباری این کشور شود. رتبه اعتباری بحرین نیز از BB1 به BB2 تنزل یافته و عمان نیز از A3 به BAA1 تنزل پیدا کرده است. همچنین چشم انداز اقتصادی صادر کنندگان نفت شامل ابوظبی، قطر و کویت نیز منفی بوده است.

قیمت نفت برنت نسبت به نوامبر 2014، یعنی زمانی که عربستان دیگر اعضای اوپک را برای حفظ تولید بالا با خود همراه کرد، تقریبا 40 درصد کاهش یافته است. بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، هرچند تقاضا از سوی بازارهای نوظهور نظیر هند در نیمه نخست امسال خوب بوده، اما افزایش بیشتر قیمت نفت احتمالا از ناحیه «حجم بالای» ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی محدود خواهد شد.

در بیانیه مودیز همچنین آمده است: «افت قیمت نفت منجر به بدتر شدن قابل توجه کارنامه اعتباری عربستان سعودی شده است... ترکیبی از رشد پایین، سطح بالای بدهی ها و عدم وجود ضربه گیرهای داخلی و خارجی قوی، عربستان را در برابر شوک های آینده در موقعیت خوبی قرار نداده است.»


[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده