ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات: نیاز کشور به رشد و توسعه با آموزش جوانان امکانپذیر است

وزیر ارتباطات: نیاز کشور به رشد و توسعه با آموزش جوانان امکانپذیر است فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - هشتاد و هشتمین سالگرد تاسیس دانشکده پست و مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معاونین و مدیران این وزارتخانه و جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشکده برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم آموزش صحیح را لازمه توسعه همه کشورها دانست و گفت: از مولفه های اساسی کشور برای رشد و پیشرفت آموزش جوانان است که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به رشد و تحول در عرصه ICT اظهار داشت: این فناوری نسبت به دیگر فناوری ها با تحول روز به روز مواجه است از این رو قوه ICT کشور به شدت نیازمند آموزش به روز می باشد.

وی با تاکید بر مهارت آموزی در آموزش ادامه داد: از محسنات دانشکده علمی کاربردی آموزش همراه با مهارت است که می تواند فرق التحصیلان را جهت ورود به بازار کار آماده کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: علاقه مندیم فرق التحصیلان این دانشکده به گونه ای با مهارت آموزش ببینند که مستقیم بتوانند جذب بازار کار شوند.

وی از مذاکره با وزارت آموزش عالی در زمینه تبدیل دانشکده علمی کاربردی به دانشکده سراسری خبر داد و گفت: چند ماهی است با وزارت علوم در این زمینه مذاکره شده است که در صورت تایئد این اتفاق خواهد افتاد.

دکتر واعظی با تاکید بر جذب اساتید آگاه به دانش روز اظهار داشت: جهت ارائه آموزشهای تخصصی در حوزهICT به بخش های دولتی و خصوصی این دانشکده باید خود را مهیا کند.

وزیر ارتباطات از دیگر مطالبات خود از دانشکده برنامه ریزی در جهت ایجاد زنجیره دانشگاه تا صنعت عنوان کرد و گفت: این دانشکده باید در این مسیر گام بردارد .

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با دبیر کل ITU نیز اظهار داشت: آمادگی خود را برای ارائه آموزش به کشورهای منطقه با توجه به فعال شدن دوباره دانشکده اعلام کرده ایم.

دکتر واعظی اولویت سال جدید را پرداختن به محتوا و خدمات اعلام کرد و گفت: در این نهضت تولید محتوا و خدمات دانشکده باید سهم خود را ایفا کند.

وی با لبیک به درخواست مقام معظم رهبری نسبت به توجه ویژه در امر تولید محتوا ادامه داد: همه باید خود را آماده کنیم تا بتوانیم محتوای فاخر را به مردم برسانیم.

همچنین در این برنامه از دکتر عنایت به عنوااان اولین رییس دانشکده پست و مخابرات و دکتر مصطفی قندی پسر شهید بزرگوار دکتر قندی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیر به عمل آمده است و در ادامه تمبر یادبود هشتاد و هشتمین سالگرد تاسیس دانشکده پست و مخابرات رونمایی شد.

5656

 

کلید واژه ها: محمود واعظی - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده